İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, esnaf ziyareti için gittiği Bilecik’in Söğüt ilçesinde Konuştu

1 ay önce
115 kez görüntülendi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, esnaf ziyareti için gittiği Bilecik’in Söğüt ilçesinde Konuştu

 İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, esnaf ziyareti için gittiği Bilecik’in Söğüt ilçesinde kendisini bekleyenlere hitap etti.

06/08/2022

20 Ocak 2020’den bu yana il il, ilçe ilçe, esnaf esnaf gezdiğini hatırlatan Akşener, “Çünkü ben ve arkadaşlarım bir şey fark ettik. Seçmen çırak çıkarılıyor, millet çırak çıkarılıyor. Birileri dümenini döndürüyor, sizi ise şuculuk-buculuk üzerinden kavga ettiriyor. Doğduğunuz yeri, aileyi seçemezsiniz ama nerede doğdunuz, kimin çocuğunuz üzerinden düşmanlaştırma oldu bu ülkede. Oysa ki şuculuktan-buculuktan bahsederken EYT’linin derdini konuşmuyorsun. Şuculuktan-buculuktan konuşurken atanamayan öğretmenleri konuşamıyorsun. Şuculuktan-buculuktan konuşurken atanamayan gençlerimizi konuşamıyorsun. Şuculuktan-buculuktan konuşurken esnafın, besicinin, çiftçinin derdini konuşmuyorsunuz.” dedi.

Akşener, “O şucuymuş bu bucuymuş… Daha vahim daha çirkin bir şey söyleyeyim. Söğüt’te bana PKK’lı diyorlar ama güneydoğuya gittiklerinde de faili meçhulcu diyorlar. Bunlar aynı yerde olamaz kardeşim. Sen kendine bak kendine. O masaya sen oturdun, ben değil. Bu ülkede devlet ciddiyeti kayboldu. Öyle cevaplar veririm ki, vallahi kimse yerinden kalkamaz ama çözüm değil. O zaman yine sizi unutuyoruz.” şeklinde konuştu.

Esnaf ziyaretleri sırasında kuyumcuların anlattıklarını paylaşan Akşener, ölümlük altınlarını bozduran yaşlıların torunlarına kaynak aktardığını söyledi.

Siyasetçilerin bu dertler üzerinden ürettikleri çarelerle rekabet etmesi gerektiğini savunan Akşener, sözlerinin devamında ise Türktelekom’un devri ile Ankapark sürecine değindi.

Toplamda harcanan 38 milyar lira ile EYT’lilerin sorunlarının çözülebileceğini, KYK borçlarının silinebileceğini, öğretmen atamalarının olabileceğini, gençlere istihdam sağlanabileceğini, nisan ayında gübre atamayan çiftçilere ücretsiz gübre verilebileceğini, mazot ve yemde indirim yapılabileceğini kaydeden Akşener, buna karşı esnaf dükkanlarının içinde karşılaştıklarını anlattı.

Esnaf ziyaretleri sırasında propaganda yapmadığını sadece dertlere çözüm ürettiklerini ifade eden Akşener, “Ama ağalar çok çok rahatsız oldular. Allah bana sağlık-sıhhat verdiği sürece, bu can bu beden içinde olduğu sürece, bu Harami düzen yıkılana kadar rahat bozmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Seçmeni yeniden velinimet yapacaklarını belirten Akşener, şunları ekledi:

“Buraya bütün ağaları getireceksiniz. Oylarınızı çok kıymetli hale getireceksiniz. Ben dahil hepsini karşınızda dikip, resmi tazim durduracaksınız. El ele verip bu Harami düzeni sandıkta, helal oylarınızla, demokrasiyle emekli edeceğiz inşallah”

 

 

 

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık