İYİ PARTİ EĞİTİM POLİTİKALARI BAŞKANLIĞI : ‘’KIZLARIMIZ OKUMASIN’’ DİYENLERE İNAT KIZLARIMIZ BAŞARILI!

1 ay önce
50 kez görüntülendi

İYİ PARTİ EĞİTİM POLİTİKALARI BAŞKANLIĞI :  ‘’KIZLARIMIZ OKUMASIN’’ DİYENLERE İNAT KIZLARIMIZ BAŞARILI!

BASIN BİLDİRİSİ

İYİ PARTİ EĞİTİM POLİTİKALARI BAŞKANLIĞI

(30.06.2022)

‘’KIZLARIMIZ OKUMASIN’’ DİYENLERE İNAT KIZLARIMIZ BAŞARILI!

30/06/2022

 

                   30.06.2022 tarihinde Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sonuçları açıklanmıştır. Açıklanan sonuçlara göre matematik dışındaki tüm alt testlerde kız çocuklarımız erkek çocuklarımızdan daha başarılı olmuştur. ‘’Kız çocuklarımız okumasın, evlerinde otursun.’’ diyenlere inat kız çocuklarımız çalışıyor ve daha başarılı oluyorlar. Aşağıdaki tablo kız ve erkek çocuklarımızın ortalama net sayılarının karşılaştırmasını göstermektedir. Kız çocuklarımızın başarılarına rağmen, kadın istihdamında ülkemizin neden son sıralarda yer aldığını ciddiyetle ve ivedilikle sorgulamalıyız.

Yukarıdaki tablo doğru cevap ortalamasının hiçbir alt testte %50’nin üzerine çıkmadığını göstermektedir. Bu sonuç; mevcut sistemin çocuklarımıza çağımızın olmazsa olmazı olan matematik okur yazarlığını, Türkçeyi ve yabancı bir dili etkin kullanma becerisini ve tarih bilincini kazandırmaktan çok uzak olduğunu açıkça göstermektedir. LGS etkin ve faydalı bir uygulama değildir. LGS, çocuklarımız üzerinde olumsuz bir psikolojiye sebep olmaktadır. LGS, anne ve babaları maddi ve manevi olarak zorlamaktadır.

İYİ Parti olarak söz veriyoruz; Az Kaldı. Güçlü Okul Eğitim Modelimizle LGS’yi kaldıracağız.

Daha başarılı bir nesille, daha güçlü bir Türkiye için hazırladığımız eğitim proje ve politikalarımızı hayata geçireceğimiz İYİ Parti iktidarına Az Kaldı!

 

Aşağıdaki iki sekme aşağıdaki içeriği değiştirir.
Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık