İTFAİYE YANGINA ANINDA MÜDAHALE ETTİ

1 yıl önce
152 kez görüntülendi

İTFAİYE YANGINA ANINDA MÜDAHALE ETTİ

İTFAİYE YANGINA ANINDA MÜDAHALE ETTİ

11/08/2021

 

Dün akşam 20 sularında hanım telaşla Akay evimizin önündeki direk yanıyor. Terasa koştum. Evimin önünde ama biraz çaprazda çöp bidonu önünde ateş var. Fakat öyleki telefon direğini tutuşturacak biçimde Mahalleli de yangının etrafına toplanmış hararetli hararetli tartışıyorlar. Ve fakat hiç biri ateşi söndürmek için bir çaba göstermiyor. Oysa birkaç kova su ile sönebilecek küçüklükte bir alev yumağı. Ama gecikirsen büyüme potansiyeli var.

Neyse ki itfaiyeyi aramayı akıl edenler olmuş. Birkaç dakika sonra itfaiye aracı geldi. Tazyikli su sıkarak ateşi söndürdü. Çöp bidonun içini de iyicene suya tutarak soğuttu.

İtfaiyenin hızına teşekkür ederim. Kutlarım. Ama aynı şekilde mahalleliyi de kınıyorum. İki kova su dökmek, toprak atmak, süpürge veya eski püskü kilim, battaniye ile o ateş pekala söndürülebilinirdi. Her şeyi devletten beklemenin, tebaa olmanın tezahürü bunlar. Gazetelerde okuyoruz. Akdeniz’de insanlar canla başla o korkunç alevler ile boğuşuyorlar. Vatandaş olmanın bilinci ve gereği de budur.

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık