İLTERİŞ TAŞKINSU MADALYA İLE ÖDÜLLENDİRİLDİ

1 ay önce
51 kez görüntülendi

İLTERİŞ TAŞKINSU MADALYA İLE ÖDÜLLENDİRİLDİ

İLTERİŞ TAŞKINSU MADALYA İLE ÖDÜLLENDİRİLDİ

26/12/2022

Türkiye Azerbaycan Derneği Iğdır şube başkanı İlteriş Taşkınsu , Diaspora bakanlığınca madalya ile ödüllendirildi.
Taşkınsu, “Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı Diasporası ile Çalışma Komitesi, Diaspora Bakanlığı Cumartesi günü yaklaşık 350 kişinin katılımıyla 4  saatten fazla süren büyük bir dayanışma konferansı düzenlendi. Geçen yıl olduğu gibi bu senede “Dünya Azerbaycanlılar Dayanışma Günü” vesilesiyle Azerbaycan için diaspora çalışması yapan  dernek başkanlarına  madalya verdi.
Diaspora bakanı Fuat Muradov, Madalya alanlara Diaspora’nın Azerbaycan ile ilişkilerinin güçlendirilmesi, Azerbaycan hakkında uluslararası arenada objektif bilgilerin yaygınlaştırılması, Azerbaycan dili ve kültürünün yurtdışında tanıtılması, Ermeni yalanlarını ve Ermenilerin saldırgan bir millet olduğunu kamuoyuna anlatılması ve Azerbaycan’ın uluslararası arenada ikili ve çok taraflı ilişkilerin geliştirilmesindeki rolü nedeniyle madalya verildi” dedi
Bu sene Ödüllendirilen diasporacıların arasında bulunan İlteriş Taşkınsu, “Azerbaycan, için her sahada mücadelemiz sürecektir. Beni bu madalyaya layık görenlere teşekkür ederim. Karabağ’da kahramanlık destanı yazan sayın Cumhurbaşkanımız İlham Aliyev’e başarılar dilerim.”dedi.

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık