İL SAĞLIK MÜDÜRÜ İLE İDARİ SOHBET

1 yıl önce
226 kez görüntülendi

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ İLE İDARİ SOHBET

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ İLE İDARİ SOHBET

01/10/2021

Emekli öğretmen ve işadamı Tuncay Güneş ile birlikte İl Sağlık Müdürünü ziyaret ettik. Tuncay Hoca’nın da, benim de idareciliğim olduğu için ağırlıklı olarak yönetim üzerine sohbet ettik. İster sağlık olsun ister okul, vatandaşın yöneticiden beklentileri birbirine benziyor. Hemen anında işinin olmasını istiyor. Ve yöneticilerin birer robot, makine gibi davranmasını bekliyor.

Kısaca idarecinin evi ,çocuğu yoktur.

İdarecinin özel bir sıkıntısı olamaz.

İdareci üzülemez, kızamaz, duyguları yoktur ve olmamalıdır.

Biz eskiden öğretmeni tanımlarken, erimez çürümez Amerikan sakızıdır, derdik.

Bizim idareciliğimiz gerilerde kaldı ama Sağlık İl Müdürü Caner Bey, büyük bir teşkilatın sorumlusu. Öylesine garip, insafsız v e yersiz taleplerle karşılaşıyor ki onları buraya almak bile beyhude bir iş olur. Yani dünden bu güne BATI CEPHESİNDE DEĞİŞEN BİR ŞEY YOK

Sonra sağlık müdürü ilimizin pandemi konusundaki durumunu genel hatlarla özetliyor. Hızla mavi kategoriye yaklaştığımızı, aşılama oranının yükseldiğini, semtlere aşı çadırları kurmanın iyi bir fikir olduğunu, pratikte karşılık bulduğunu anlatıyor.

Bizlerde kendisine katılıyor ve bu başarısının devamlı olmasını dileyerek izin isteyip, kalkıyoruz. Kapıya kadar bizlere eşlik ediyor.

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık