İL MÜDÜRÜ YOLCU ARAS DOĞA KÖYÜ GIDA TURİZM VE OTEL İŞLETMECİLİĞİNİ ZİYARET ETTİ

2 yıl önce
523 kez görüntülendi

İL MÜDÜRÜ YOLCU ARAS DOĞA KÖYÜ GIDA TURİZM VE OTEL İŞLETMECİLİĞİNİ ZİYARET ETTİ

07/10/2020

İlimizde faaliyet gösteren Aras Doğa Köyü Gıda, Turizm ve Otel İşletmeciliği Limited Şirketi tarafından kurulan ve altyapı çalışmaları devam eden Küllük Köyü yakınındaki Aras Doğa Köyü İl Müdürü  Özkan YOLCU tarafından ziyaret edildi. 

Şirket sahibi yatırımcı Turgay ARAS ile işletmede incelemelerde bulunularak bilgiler alındı.
İşletmeyi gezen ve işletme hakkında bilgiler alan İl Müdürü Özkan YOLCU; “Ürünlerimiz ve potansiyelimiz olmasına rağmen İlimizin ihtiyaç duyduğu en büyük eksiklerden birisi böylesi yatırımlar yaparak hem ürünlerimizi değerlendiren ve hem de ekonomimize katkılar sağlayan işletmecilerimizdir. Turgay ARAS beyin yaptığı yatırımdan dolayı tebrik ediyorum” dedi.
Tamamen yerli ve doğal yetiştirilmiş sebze ve meyvelerle imal edilen ürünler hakkında bilgiler veren Şirket sahibi Turgay ARAS; “Yöremize yatırım yapıp yöremiz halkına istihdam sağlamak bizleri mutlu ediyor. Üretim durumumuza göre şimdilik yıl içerisinde 25 ile 40 kişi arasında personel çalıştırmaktayız” dedi.
İşletmede: Reçel, Salça, Marmelat çeşitleri, Gün Kurusu Meyve ve Sebze, Çocuklar İçin Meyve Püreleri, Pekmez çeşitleri, Meyve Tatlıları, Şerbet, Komposto, Meyve Suları, Turşu Çeşitleri, Bakliyat, Közlenmiş ürünler gibi yöremizde yetiştirilen bütün sebze, meyveler işlenmekte ve değer kazanmaktadır.

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık