İL GENEL MECLİSİ VALİ BAŞKANLIĞINDA TOPLANDI

1 yıl önce
195 kez görüntülendi

İL GENEL MECLİSİ VALİ BAŞKANLIĞINDA TOPLANDI

04/03/2021

  İl Özel İdaresi Merkez Ek Binasında bulunan Meclis Toplantı Salonunda yapılan toplantıya Valimizin yanı sıra İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ferhat Akkuş, İl Genel Meclis Üyeleri ve İl Özel İdaresi Birim Müdürleri katıldı. 
         

 İl Özel İdaresinin 2020 yılı faaliyet raporunun görüşüldüğü toplantıda; pandemi sürecinin ilimiz ve ülkemize etkilerine değinerek konuşmasına başlayan Valimiz Sayın Sarıibrahim; “Iğdır İl Özel İdaresi’ni genel olarak değerlendirdiğimizde çok büyük borcu olmayan, daha çok kendi çabası içerisinde işini görmeye çalışan, hesabını bilen bir esnaf modeli diyebiliriz. Bu anlamda İl Özel İdaremizde hizmeti geçen, bu duyarlılığı ortaya koyan herkese teşekkür ediyorum.
           Bizler burada bütçe ödeneklerinin kullanılmasında, merkezi idarenin kaynaklarının ilimize kazandırılması bağlamında bütün gayretimizi, çabamızı sarf edeceğiz. Gençlik ve Spor Bakanımız ilimize geldi, sağ olsunlar ilçelerimizin spor alt yapılarını, sahalarını ve gençlik merkezlerini; ilimizin, mahallelerimizin sahalarını ve gençlik merkezlerini, yüzme havuzunu bunların hepsini Gençlik ve Spor Bakanlığımızın eliyle yapacağız. Bu anlamda bunları hem belediye, hem özel idare, hem de merkezi idarenin gücünü de kullanarak daha iyi derleyip toparlayacağımızı düşünüyorum. 
Iğdır’da yatırım anlamında veya teknik altyapı anlamında yapmamız gereken bütün hizmetleri yapmak için gücümüzün son zerresine kadar çalışacağız. Bu sürecin içerisinde bizler İl Genel Meclisi’nin bize yapacağı her katkıdan memnuniyet duyarız.
Şunu da ayrıca ifade etmek istiyorum. Bu şehirde sekiz aydır yaşayan bir hemşehriniz olarak ana eksikleri tamamlama noktasında biraz daha fazla belediyeye ve belediyenin işlerine vakit ayırmam gerektiğini, ayırdığımı da burada ifade etmek isterim. Çünkü bu şehrin otogarı yok, sebze hali yok, kanalizasyonu yok, içme suyu yok, bütün caddeler kazılıyor, bunların hepsini birlikte yeniliyoruz. Bu anlamda özel idareden de belediyede bizimle birlikte çalışan arkadaşlarla biraz daha fazla çalışmaya gayret edeceğiz. İl Genel Meclisi’nin bizlere sunacağı tasarılar noktasında da bizlere olan desteğinden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık