İl Emniyet Müdürü: Hava Güzel… Hayat Daha Güzel… Evde Kal Iğdır…

2 yıl önce
461 kez görüntülendi

İl Emniyet Müdürü: Hava Güzel… Hayat Daha Güzel… Evde Kal Iğdır…

29/03/2020

eğerli Iğdırlı Hemşerilerimiz,

Korona virüs hastalığı 2019 (KOVİD 19) insanları etkileyen şiddetli akut solunum yolu sendromuna neden olan bulaşıcı bir solunum yolu hastalığıdır.

Ülkemizde dahil olmak üzere tüm dünya olarak yakın tarihte eşine az rastlanan bir tehditle karşı karşıya kaldığımız bu günlerde ülke olarak zor günler geçirmekteyiz. Fakat iyi bir izolasyonla hastalığın yayılma hızını düşürecek ve bu süreçten olabildiğince en kısa sürede ve en az hasarla çıkmış olacağız.

Bilindiği üzere; İçişleri Bakanlığı’nın aldığı karar gereği 22 Marttan itibaren 65 yaş ve üstü vatandaşlarımıza sokağa çıkma yasağı getirilmiştir. Bu sebeple özellikle bu yaş grubu vatandaşlarımızın hem kendilerinin hem de diğer insanların sağlıkları için bu süreçte kesinlikle ve kesinlikle dışarıya çıkmadan hayatlarını evden sürdürmeleri şarttır.

Değerli Iğdırlı gençlerimizin de “Bana Bir Şey Olmaz” düşüncesiyle hareket etmemeleri, kendilerine gönüllü karantina uygulayarak evden çıkmamaları gerekmektedir. “Evde kalmak ya da dışarı çıkmak gibi seçimleriniz bir başkası için ölüm kalım arasındaki farkı belirleyebilir.” Bu milletçe topyekûn bir mücadeledir. Bizde Iğdır Emniyet Müdürlüğü olarak mücadelemizde yetkilerimizi tavizsiz uygulayarak vazifemizi yerine getireceğiz.

Değerli Iğdırlı Hemşerilerimiz, yayılma zincirini kırmak için birlikte hareket etmeli ve İçişleri Bakanlığımız ve diğer ilgili kurumlarımızdan gelen ikazlara harfiyen uymalıyız.

Bu minvalde; devletimizin tüm kurumlarının üzerine düşen görevleri yaptığı bu günlerde, siz değerli vatandaşlarımızın da uyarılara riayet etmesini, sosyal mesafeye dikkat edilmesi konusunda özenli davranmanızı ve elbette bu zorlu süreçte görevi başında olan tüm Sağlık Çalışanlarımıza destek konusunda ihtimam göstermenizi istiyor, sabır ve anlayışınızı bekliyoruz.

BİZ SİZİN İÇİN SOKAKTAYIZ, HAYAT EVE SIĞAR, EVDE KAL IĞDIR.

Hüseyin GÖLLÜCE

Iğdır İl Emniyet Müdürü

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık