03/02/2020

94 ülkeden 60 binin üzerinde ziyaretçinin katılımıyla gerçekleştirilen dünyanın en büyük dört turizm fuarı arasında yer alan 24. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT) sona erdi.

Başkan Akkuş muhalefeti ile birlikte Iğdır’ı tanıttı

İstanbul TUYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde, HDP’li Iğdır Belediye Başkanı Yaşar Akkuş, HDP, MHP ve Ak Partili Meclis üyeleri ile birlikte Iğdır’ı tanıttı. Iğdır belediyesinin tüm partilerden belediye meclisi üyeleri hep birlikte şehirlerini tanıtarak örnek bir davranış sergilediler. Ak Partili, CHP’li, HDP’li MHP’li velhasıl toplumun tüm katmanlarından hemşehrimiz Iğdır satandında bir ve beraber bir şekilde şehirlerinin tanıtımında yan yana yer aldılar. Kürdü, Azeri Türkü ve Terekemesi ile ‘İşte Iğdır bu’ dedirten görüntüler ortaya çıktı. Bu ortamı sağlayan Başkan Yaşar Akkuş’u tebrik ediyoruz.

Belediye standında Meclis üyeleri ile beraber ziyaretçileri ağırlayan eş Başkanlar Yaşar Akkuş ve Eylem Çelik, zaman zaman diğer stantları da ziyaret ederek incelemelerde bulundular.

4 gün süren fuarda, Iğdır Belediyesi koordinesinde kentin ürünleri tanıtıldı

Iğdır standında, ilk defa kadın kooperatifleri davet edildi. Kadınların yaptığı elişi kıyafetler, organik Patlıcan reçeli, peynir, doğal otlar, kuru kayısı, iğde, elma kurusu, kuru dut ve Iğdır’ın doğasını anlatan tablolar sergilendi.

Iğdır’ın standı ziyaretçi akınına uğradı

Iğdır Belediyesi standını ziyaret edenler arasında ilimiz dışındaki vatandaşların yanı sıra gurbetteki Iğdırlar da yoğun ilgi gösterdiler. Bu şahsiyetlerden Karabük Valisi hemşerimiz Fuat Gürel ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi Aynı zamanda 2019 yılı Başakşehir Belediye Başkan Adayı Abdulhadi Akmugan, İSTAD Genel Başkanı Sefer Karakoyunlu, İstanbul’daki Iğdır dernekleri ile İş Adamı Hasan Aras, beraberindekilerle birlikte Iğdır standını ziyaret ederek belediye yönetimine organizasyondan dolayı teşekkür ettiler. (İsimlerini yazamadığımız ziyaretçiler alınmasınlar lütfen. Sosyal medyadan görebildiklerimizi yazdık.)  

Fuar organizasyonu tarafından Iğdır belediyesine plaket verildi

Eş Başkanlar Yaşar Akkuş ile Eylem Çelik fuar sonunda; “Fuara gelerek destek veren hemşerilerimize ve emeği geçenlere teşekkür ederiz.” Açıklamasında bulundular.

 

Benzer Haberler

0 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir