Iğdırlı İş Adamından Kocaeli’de “Tek Bayrak Tek Millet” Çıkışı

2 yıl önce
495 kez görüntülendi

Iğdırlı İş Adamından Kocaeli’de “Tek Bayrak Tek Millet” Çıkışı

14/10/2020

Iğdırlı iş adamı Abdin Öztürk, 38 metre uzunluğundaki bir direğe 100 metre kare ebatında Türk ve Azerbaycan bayraklarını birleşik yaptırarak astı.

Kocaeli’den tarihi mesaj: Türk bayrağına tutkusuyla bilinen başarılı iş adamı Abdin Öztürk, Total’e dönüştürdüğü Kandıra Yolu’ndaki benzin istasyonuna dev bayrak çekti. Bu bayrakta Türk ve Azeri bayrağı birlikte dalgalandı. Iğdırlı iş adamı Abdin Öztürk, 38 metre uzunluğundaki bir direğe 100 metre kare ebatında Türk Ve Azerbaycan bayraklarını birleşik yaptırarak astı.(Haberin videosunu aşağıda izleyebilirsiniz)

Kocaeli Denge Gazetesinin yaptığı haberde Akaryakıt alanında, Kocaeli başta olmak üzere Türkiye’nin farklı noktalarında faaliyetlerini sürdüren Öztürk Grup, rengini şehitlerimizin kanından alan ay yıldızlı şanlı bayrağımıza olan sevdasıyla tanınıyor. Öztürk Grup’un göndere çektiği Türk bayrakları, ilimizin farklı bölgelerinde dalgalanıyor. Vatan ve bayrak sevgisiyle dolu olan Iğdırlı Öztürk ailesi, Total’e dönüştürdüğü Kandıra Yolu’ndaki benzin istasyonunda bayrağımızı dalgalandırıyor.

Öztürk’ün Kandıra yolunda bulunan iş yerinde göndere çektiği bayrak törenine katılan isimler arasında Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, Kocaeli eski İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu, 15 Temmuz Demokrasi Gazileri Terör Mağdurları ve Şehitleri Yardımlaşma Derneği Başkanı Solmaz Dane de yer aldı.  Bayrağın göndere çekilmesi esnasında düşüncelerini paylaşan Öztürk, “Biz Azerbeycan ile her zaman iki devlet tek millettik. Yeri ve zamanı geldiğinde bir bayrak altında tek devlet tek millet olmasını da biliriz. 3 gün gönderde kalacak olan bu bayrağın anlamı budur” dedi.

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık