Iğdırlı Çiftçinin Ürünü Cezaevinde Reçele Dönüşecek

1 yıl önce
166 kez görüntülendi

Iğdırlı Çiftçinin Ürünü Cezaevinde Reçele Dönüşecek

13/06/2021

Henüz açılalı bir yıl olmasına rağmen hayata geçirdiği projelerin meyvelerini toplamaya başlayan Iğdır S Tipi Ceza İnfaz Kurumu bu yıl Iğdırlı çiftçilerin yanında olacak.

SERKA projesi ile kurulan ve faaliyetine başlayan Reçel ve Salça Üretim Tesislerinde kullanılacak hammaddenin tamamını Iğdır’dan karşılamak isteyen cezaevi yönetimi çiftçilerimize çağrıda bulundu.

Özellikle ticari değeri çok olmayan Teberze kayısıyı bu sene cezaevi tarafından alım garantisi ve peşin ödeme ile üreticiden satın alacağını belirten yetkililer üreticilere çağrıda bulunarak ürünlerini ceza infaz kurumuna getirerek satabileceklerini cezaevinin 0 476 278 58 02 nolu telefonundan irtibat kurarak detaylı bilgi alabileceklerini belirtti. Aynı zamanda salça üretimi de yapacak tesis salçalık domates için de Iğdırlı çiftçimiz ile birlikte çalışacak. Ova da üretilen tüm salçalık domatese talip olan tesisin hasat döneminde tam kapasite ile çalışacağı tıpkı kayısı gibi domates in de peşin para ve alım garantisi ile satın alacağı öğrenildi. Anlaşılan Iğdırlı çiftçi bu sene ceza infaz kurumu sayesinde tüccar kovalamaktan sattığı ürünün parasının peşine koşmaktan kurtulacak.

Geçtiğimiz günlerde Sayın Valimiz H. Hüseyin Sariibrahim ziyaret ederek yapılan yatırımları yerinde gördüğü ceza infaz kurumunda yapılan projelerin doğru şekilde kullanılması ve kamu kaynaklarının yatırıma dönüşmesinden memnuniyet duyduğunu belirtti. Özellikle kurulan seralarda üretilen ürünlerin verimi ve kalitesini gören sayın valimizin cezaevinin Iğdır da seracılığın gelişimine çok ciddi katkıları olacağını hem üretim hem de işleme kapasitesi ile Iğdır tarımının lokomotif kurumu olacağını belirterek çalışmalarından dolayı Iğdır Cumhuriyet Başsavcısı Oğuz Şükrü Ener ve tüm cezaevi personelini tebrik etti.

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık