21/04/2020

IĞDIR’DA KALAN AZERBAYCANLI ÖĞRENCİLERE GIDA YARDIMI YAPILDI


                  Iğdır Üniversitesi Öğrenci Dekanlığı,  Iğdır’da izolasyona giren yabancı uyruklu ve Azerbaycanlı 4 öğrenciye gıda yardımı yaptı.

                 Kronavirüs nedeniyle Azerbaycan’a gidemeyen Iğdır’da kalan  4 öğrencinin Iğdır’da kaldığını öğrenen Iğdır Azerbaycan Evi Derneği başkanı Serdar Ünsal, konuyu Iğdır Üniversitesi Öğrenci Dekanı Hakan Güngör ‘e bildirince öğrenci Dekanı Hakan Güngör, gerekli girişimleri yaparak Azerbaycanlı öğrencilerin kaldıkları eve gıda yardımı yaptı. Ayrıca durumlarını Iğdır valiliğine bildirerek valilikten gerekli yardımın yapılmasını sağladı.

         Hakan Güngör, çeşitli ülkelerden gelerek Iğdır Üniversitesinde eğitim alan yabancı öğrenciler, Covid-19 salgını nedeniyle uçak seferlerinin iptal edilmesiyle Türkiye’de kaldılar. Iğdır’da izolasyona giren öğrencilere, Öğrenci Dekanlığı tarafından içlerinde gıda ve temizlik malzemeleri olan yardım kolileri dağıttık. Eğitim almak için Fildişi Sahili, Gana, Somali,Azerbaycan,İran gibi ülkelerden gelen öğrencilerimiz bulunmaktadır. Ülkemize; öğrenci, misafir veya mülteci olarak kim gelirse gelsin, gelenlere kucak açılması inancımızdan gelen kadim medeniyetimizin önemli bir özelliğidir. Corona virüsünden dolayı eğitimlerine ara verilen, ancak ülkelerine gidemeyen ve halen ilimizde bulunan öğrencilerimiz için Öğrenci Dekanlığı olarak yardım kolileri hazırladık. Bu öğrenciler, vatanımızda misafir olarak bulunmaktadırlar ve bizlere emanettirler. Üniversite yönetimimiz ve Öğrenci Dekanlığımız, bu süreçte ne gerekiyor ise bu kardeşlerimiz için yapmaya hazırdır.Iğdır Valiliğine Sosyal yardımlaşma vakfına ve bizi arayarak öğrencileri bildiren Iğdır Azerbaycan evi derneği başkanı Serdar Ünsal’a da teşekkür ederiz.” şeklinde konuştu.

                Iğdır Valiliği ile de görüştüklerini ve Valilikten de gerekli desteğin yapılacağını belirten Dekan Güngör’ün dağıttığı yardım kolileri, yabancı öğrenciler tarafından büyük memnuniyetle karşılandı.

                Iğdır Azerbaycan Evi Derneği başkanı Serdar Ünsal ,da Iğdır’da Kalan 4 Azerbaycanlı öğrenciye destek veren , gıda ve valilikten yardım sağlayan Öğrenci işleri Dekanı Hakan Güngör’e teşekkür ederim.İlimizde böyle duyarlı bürokratlarımızın olması bizleri mutlu etmektedir.Kendisine başarılar diliyorum”dedi.

 

Benzer Haberler

0 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir