25/06/2020

Iğdır merkeze bağlı Suveren (Orgof) köyünde devam eden on beş yıllık husumet, Iğdır eski belediye başkanı Mehmet Nuri Güneş’in araya girmesiyle sona erdi.

HDP’li eski Başkan Güneş ve köyün önde gelen şahsiyetlerinin devreye girmesiyle ile bir araya gelen Koç ve Yatman aileleri arasındaki husumet Kocaeli Darıca’da verilen barış yemeği ile noktalandı.

15 yıl önce Suveren (Horgov) köyünde akraba aileler arasında meydana gelen ve acı bir sonuca sebep olan husumetin barış ile sonlandırılması köylüler ve Iğdır kamuoyunda memnuniyetle karşılandı.

Mehmet Nuri Güneş: Barışa giden yol halkın birliğinden geçer

Barış yemeğinde bir konuşma yapan Iğdır Eski belediye Başkanı Mehmet Nuri Güneş: Bizim amacımız halkımızın birliğidir. Bugün burada bu barışın sağlanmasında katkısı olan herkese çok teşekkür ediyorum. Her iki ailemize de bu barış girişimlerine olumlu yanıt verdikleri için ayrıca çok teşekkür ediyorum. Barışa giden yol halkın birliğinden geçer. Halkımız kendi içinde yaşadığı küçük sorunları şiddetle değil diyalogla çözmesi gerekir. İçimizde yaşanan tartışmalar, çekişmler halkımızın birlikteliğine zarar veriyor. Birbirimizi sevip sayarak birlik ve beraberlik içinde kendi içimizdeki sorunları çözerek birliğimize katkı sunmamız lazım.” Dedi.

 

Benzer Haberler

0 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir