Iğdır’da Halka “Üyelik Çağrısı”

2 yıl önce
368 kez görüntülendi

Iğdır’da Halka “Üyelik Çağrısı”

17/10/2020

HDP’nin 8’inci kuruluş yıldönümü dolayısıyla düzenlenen etkinliklerde, partinin insanlık onuruna sahip çıktığı ve bu mücadelenin sürdürüleceğine vurgu yapıldı.

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) kuruluşunun 8’inci yılı dolayısıyla, birçok kentte çeşitli eylem ve etkinlik düzenlendi.  

 Iğdır’da Halka Üyelik Çağrısı Yapıldı

Partinin Iğdır İl Örgütü de kent merkezinde yurttaşlara karanfil dağıtarak, 8’inci yıl dönümü kutladı.  Kent merkezinde yurttaşlara seslenen partinin Milletvekili Habip Eksik, HDP’ye üye olmaları çağrısı yaptı.

Eksik, partisinin 8 yıl önce zulme ve faşizme karşı kurulduğunu belirterek, Türkiye’deki zulme karşı HDP’nin muhalefet olarak mücadele eden tek parti olduğunu kaydetti. İktidarın faşizm politikalarına karşı ortak mücadele hattının kurulması gerektiğinin altını çizen Eksik, “Her gün çalışma arkadaşlarımız gözaltına alınıp tutuklanıyor. AKP-MHP faşizmlerini sadece HDP üzerinde uyguluyorlar. Bunun için halkımız HDP’ye sahip çıkmalarına gerekiyor. Yıllardır HDP’ye diz çöktüreceklerini düşünenler, tarihin çöp sepetine gitmişlerdir. HDP Iğdır’da iktidar partisidir. Kayyımlarla halkın iradesini gasp edenleri, ilk seçimde Ankara’ya geri göndereceğiz” dedi. (MA)

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık