29/05/2020

Daha önce haberini yaptığımız Özgür mahallesindeki ve Mürşitali köyündeki evleri yıkılmakta olan ihtiyaç sahibi ailelere yapılan desteklerden dolayı hayırsever insanlarımıza ve kamu kurumlarına teşekkür ederiz.

Bugün ise Iğdır Merkeze bağlı Pir Sultan Abdal Mahallesi 809 sokak no.133 adresindeki ev demeye bin şahit ister misali bir yuvanın dramına ulaştık. gerçek ihtiyaç sahiplerinin sesleri pek çıkmaz denilir hep. Çok doğru bir söz… Asıl mesele sesi çıkmayanlara ulaşabilmek.

56 yaşında aizehamer hastalığının başladığı bir anne, 58 yaşında tansiyon hastası bir deri bir kemik kalmış bir baba. Biri engelli üç çocuk ve bir torun. Toplam altı kişilik bir aile. Sıvaları dökülmüş kerpiç ev damlıyor. Çatı yok. Damın ağaçları çatlamış, ev her an üstlerine yıkılabilir! İki daracık oda, Odadan odaya açılan kapının camları bile yok. son yağmurlar evi daha da perişan etmiş durumda. Çocuklar her fırsatta gidip akrabalarda kalmaya çalışıyorlar.

Ailenin tek isteği güvenle kalabilecekleri üstü çatılı bir evlerinin olması. Evin acilen yenilenmesi gerekiyor. Yoksa maazallah bir sabaha facia ile uyanılabilir. Herdem P. İle Derviş P. Çifti çocukları ve torunları ile yardıma muhtaç. Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfının verdiği bin lira gıda alımlarına yetmiyor. Evlerini nasıl ve ne ile onarsınlar ki? çatı malzemesi, biriket, çimento vs. ev yapımı için lazım olan malzmelere ihtiyaç var. (Haberin video ve fotoğrafları aşağıdadır.)

 

Benzer Haberler

0 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir