Iğdır’da 23 Nisan törenlerle kutlandı

1 yıl önce
197 kez görüntülendi

Iğdır’da 23 Nisan törenlerle kutlandı

24/04/2021

       Iğdır’da 23 Nisan törenlerle kutlandı

                   Iğdır’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Covid-19 önlemleri eşliğinde kutlandı.

             Atatürk Caddesi Belediye bahçesinde düzenlenen törende Atatürk anıtına İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen, çelenk koydu. Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı okundu.

                Programa Milli Eğitim Müdür yardımcıları, şube müdürleri ve okul müdürleri katıldı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Tuzluca, Karakoyunlu ve Aralık ilçelerinde de kutlandı.

                   İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

                Gönen, mesajında şu görüşlere yer verdi:” Bağımsızlık hediyesinin asıl sahipleri, gücümüz ve geleceğimiz sevgili çocuklarımız, Bu 23 Nisan evlerimizden katılacağımız fakat coşku ve heyecanımız dan hiçbir şey kaybetmeyeceğimiz  bir bayram olsun. Sevinçleriniz çok, hayalleriniz sonsuz, gelecek güzel günlere inancınız daim olsun. Türkiye Büyük Millet Meclisinin 101. kuruluş yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en samimi duygularımla kutluyorum. Meclisimizin ilk başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Kurtuluş Savaşımızda mücadele vermiş kahramanlarımızı, gazilerimizi, ebediyete yürümüş aziz şehitlerimizi şükran, minnet ve rahmetle anıyorum. 

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık