Iğdır Üniversitesinde “SAP Business One” Programının Kurulmasına Yönelik

1 ay önce
98 kez görüntülendi

Iğdır Üniversitesinde “SAP Business One” Programının Kurulmasına Yönelik

Iğdır Üniversitesinde “SAP Business One” Programının Kurulmasına Yönelik Protokol İmzalandı

23/12/2022

Iğdır Üniversitesi, Meteor Petrol Ürünleri ve Bel Bilişim Teknolojileri arasında “SAP Business One (SAPB1)” programı kapsamında iş birliği protokolü imzalandı.

Öğrencilerimizin istihdam olanağı bulmaları ve kendilerini geliştirmeleri amacıyla önemli adımlar atan Iğdır Üniversitesi, bu doğrultuda bir iş birliği protokolüne daha imza attı.

Protokol kapsamında; dünyadaki kurumsal kaynak planlama program pazarının %50’sine yakınını elinde bulunduran SAPB1 programı çerçevesinde öğrencilerimizin çalışmalar yürütebilecekleri bir laboratuvar kurulması kararlaştırıldı.

Protokol gereğince en az 20 adet bilgisayarın yer alacağı bir laboratuvarda SAPB1’in kurulum, sistem entegrasyonu ve gerekli eğitim amaçlı lisanslamaları yapılacak.

Başta İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencileri olmak üzere diğer öğrencilerimizin de kullanacağı programda sertifikasyon temeline dayalı eğitimler verilecek.

Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Meteor Petrol Ürünleri Şirketi Müdürü Umut Yaşar ve Bel Bilişim Teknolojileri Yöneticisi Serdar Göğüsoğlu tarafından imzalanan protokol bir yıl süreyle geçerli olacak.

İmza töreninde bir değerlendirmede bulunan Rektör Alma, protokolün önemine dikkat çekerek “Ülkemizin iki güzide şirketi ile imzaladığımız iş birliği protokolünün hayırlara vesile olmasını diliyorum. Ortak iş birlikleri, ortak araştırma merkezleri, ortak projeler ve tecrübe aktarımları konusunda önemli adımlar atıyoruz. Öğrencilerimizin de bu yaptığımız projelerden en iyi şekilde yararlanmalarını temenni ediyorum.” dedi.

Protokol, fotoğraf çekimi ve iyi niyet dileklerinin ardından sona erdi.

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık