Iğdır Üniversitesinde “Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Laboratuvarı” açıldı.

1 ay önce
58 kez görüntülendi

Iğdır Üniversitesinde “Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Laboratuvarı” açıldı.

Iğdır Üniversitesinde “Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Laboratuvarı” açıldı.

22/12/2022

Sağlık alanında yaptığı çalışmalar ile adından sıkça söz ettiren Iğdır Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi bünyesinde kurulan “Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Laboratuvarı”nın açılışı yaptı.

Açılışa Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Sağlık Bilimleri Dekanı Prof. Dr. Ramazan Erenler, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

İlk olarak uygulama laboratuvarlarının incelenmesi ile başlayan programda, daha sonra Rektör Alma’ya ekipmanlar ve uygulamalı çalışmalar hakkında verildi.

Programın devamında laboratuvarın işlevi ve öğrencilere sağlayacağı katkılar hakkında bilgiler paylaşan Sağlık Bilimleri Dekanı Prof. Dr. Ramazan Erenler, öğrencilerin teorik bilgilerini uygulama ile pekiştirme anlamında laboratuvarın çok önemli olduğunu vurguladı.

Erenler sözlerine şu şekilde devam etti:

“Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümünde okuyan öğrencilerin teorik bilgilerini uygulamalarla pekiştirmelerini sağlamak amacıyla, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Öğrenci Laboratuvarı kurulmuştur. Uygulama ve beceri gerektiren her derste, konuyla ilgili uygulamalar, uzman öğretim elemanları eşliğinde mesleki derslerin içeriğine uygun olarak öğrencilere anlatılmaktadır. Bu laboratuvarın kurulmasında her türlü desteği sağlayan Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma’ya teşekkür ediyorum.”

Ülkemizde ve Dünyada Sağlık Alanında Çok Önemli Alanlar ve Meslekler Gelişiyor

Programın son bölümünde Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma da açıklamalarda bulundu.

Özellikle sağlık alanında bölgenin öncü kurumlarından biri olduğumuzu vurgulayan Rektör Alma, “Sağlık Bilimleri Fakültesi bünyesinde yer alan Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Laboratuvarı”nın açılışını yaptık. Ülkemizde ve dünyada özellikle sağlık alanında çok önemli alanlar ve meslekler gelişiyor. Buralarda birçok sektöre hitap edebilecek nitelikte elemanlar yetiştirmek bu anlamda önem taşıyor. Üniversitemizde de uygulamalı eğitimi esas aldığımız bir yaklaşım sergiliyoruz. Sağlıkta bu çok daha önemli. Öğrencilerimiz uygulamalı eğitim kapsamında sektöre gitmekle birlikte üniversite içerisindeki eğitimleri de uygulama kapsamında da yer alıyor. Bu proje de bu anlamda önem verdiğimiz bir proje.” şeklinde konuştu.

 

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık