Iğdır Üniversitesi Öğrencisi Yunus Emre Polat, Almanya’dan Dünya Birinciliği ile Döndü!

3 hafta önce
126 kez görüntülendi

Iğdır Üniversitesi Öğrencisi Yunus Emre Polat, Almanya’dan Dünya Birinciliği ile Döndü!

Iğdır Üniversitesi Öğrencisi Yunus Emre Polat, Almanya’dan Dünya Birinciliği ile Döndü!

09/01/2023

Iğdır Üniversitesi Müzikoloji bölümü öğrencisi Yunus Emre Polat, Almanya’da düzenlenen “World of Talents” yarışmasından birincilikle döndü. Üçüncü sınıf öğrencisi Yunus Emre Polat, Almanya’da düzenlenen “World of Talents” yarışmasında Iğdır Üniversitesini temsil etti.

18 ülkenin katıldığı yarışmada, piyano ile Isaac Albéniz’in ‘Asturias’ adlı eserini icra eden Polat, sergilediği olağanüstü performansla birincilik koltuğuna oturmayı başardı. Yunus Emre Polat, Almanya’dan döndükten sonra mutluluğunu Rektör Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma ile paylaştı.

“Gecemi Gündüzüme Katarak Çalıştım”

Yarışmaya çok yoğun bir şekilde hazırlandıklarını belirten Polat, “Gecemi gündüzüme katarak çalıştığımı söyleyebilirim. Uluslararası bir yarışmaydı. Pek çok ülke katıldı. Emeğimizin karşılığını alarak döndük. Bundan sonra da çok daha iyi yarışmalarda Üniversitemizi en iyi şekilde temsil etmek için tüm gayretimi göstereceğim.” dedi.

Polat, bu süreçte desteklerini esirgemeyen başta Rektör Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma ve danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Mehriban Mammadaliyeva olmak üzere tüm hocalarına teşekkür ederek sözlerine son verdi.

“Hepimiz İçin Önemli Bir Gurur Vesilesi”

Rektör Alma ise Yunus Emre Polat’ı başarısından dolayı tebrik ederek, “Öğrencimiz, Üniversitemize geldiğinde müzik altyapısı pek yoktu. Burada aldığı eğitimle Almanya’dan birincilikle dönmeyi başardı. Bu hepimiz için önemli bir gurur vesilesi. Yunus Emre’nin bu başarıyı elde etmesinde emeği geçen tüm hocalarımızı da ayrıca tebrik ediyorum.” Diye konuştu.

“Yunus Emre Gibi Nice Cevherlerimiz Var”

Müzikoloji bölümümüze piyano laboratuvarı kurulduğunu da anımsatan Rektör Alma, “Altyapımızı geliştirdikçe meyvelerini de toplamaya başladık. Üniversitemizde eğitim alan Yunus Emre gibi nice cevherlerimiz var. Her birinin ileride iş, sanat ve bilim dünyasında önemli işler yapacaklarına hiç şüphem yok.” İfadelerini kullandı.

“6 Ay Boyunca Çok Yoğun Bir Tempoyla Çalıştık”

Yarışmaya ilişkin bilgi veren Dr. Öğr. Üyesi Mehriban Mammadaliyeva ise “24 Aralık-5 Ocak tarihleri arasında gerçekleşen 1. Uluslararası Sanat Yarışması ‘World of Talents’, DomiSol ve Caspi Art tarafından organize edildi. Yunus Emre ile 6 ay boyunca çok yoğun bir tempoyla yarışmaya hazırlandık. Birincilikle döndüğümüz için çok mutluyuz. Bu süreçte her daim yanımızda olan Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma’ya, Dekanımız Prof. Dr. Bahattin Çelik’e, Bölüm Başkanımız Dr. Öğr. Üyesi Tolga Ergül’e, diğer tüm hocalarımıza ve Caspi Art ailesine bir kez daha teşekkürlerimizi sunuyoruz.” şeklinde konuştu.

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık