Iğdır SGK: Yapılandırma Başvuruları 31 Ağustos’ta Sona Eriyor

1 yıl önce
97 kez görüntülendi

Iğdır SGK: Yapılandırma Başvuruları 31 Ağustos’ta Sona Eriyor

Iğdır SGK: Yapılandırma Başvuruları 31 Ağustos’ta Sona Eriyor

24/08/2021

SGK Iğdır İl Müdürü Birsen Dursun, vatandaşlarımızın yapılandırma kanunun avantajlarından yararlanması için son başvuru tarihi olan 31 Ağustosu kaçırmamaları gerektiğini vurgulayarak, “İlk taksit için son ödeme tarihi 1 Kasım 2021 İhya sürelerine ilişkin başvuru ise 31 Ağustos 2021’e kadar yapılabilecek. Genel Sağlık Sigortası prim borçları için başvuru şartı olmaksızın 31 Aralık 2021’e kadar ödeme yapılabilecek. Borcu olan vatandaşların bu fırsattan yararlanmalı. Vatandaşın elini rahatlatacak imkân ve ödeme kolaylıkları başta olmak üzere yapılandırma fırsatları sunuluyor.

Gerek taksit süresinin uzunluğu ve toplamda 36 aya kadar ödeme süresi, peşin ödeme avantajı, gerekse kredi kartıyla ödeme, elektronik ortamda başvuru imkânı gibi yollarla işverenlerimize ve sigortalılarımıza gerekli tüm kolaylıkları sunuluyor. Peşin veya iki taksitle ödeme seçeneklerinin tercih edilmesi halinde çok avantajlı ödeme planları sunuldu” şeklinde konuştu.

Yapılandırmadan yararlanmak isteyenlerin nerelere başvuracağını açıklayan Dursun, sözlerine şöyle sürdürdü: “İşverenler; e-Sigorta kanalıyla, şahsen veya posta yoluyla ilgili sosyal güvenlik il müdürlüğüne veya sosyal güvenlik merkezine, 4/b (BAĞ-KUR) sigortalıları; e-Devlet üzerinden, şahsen veya posta yoluyla herhangi bir sosyal güvenlik il müdürlüğüne veya sosyal güvenlik merkezine, primlerini kendileri ödeyenler ise e-devlet üzerinden, şahsen veya posta yoluyla dosyalarının olduğu sosyal güvenlik il müdürlüğüne veya sosyal güvenlik merkezine başvurabilecekler.

Başvuruların takibini işverenler e-sigorta, 4/b kapsamındaki (BAĞ-KUR) sigortalılar ile GSS borçluları e-Devlet üzerinden, yapılandırılan borçlarını, taksit tutarlarını ve ödeme vadelerini görebilecek. E-sigorta ve e-Devlet üzerinden ödeme planlarını görüntüleyen sigortalı ve işverenlerimiz, ödeme planları banka ekranlarına yansıtılacağı için tebligat beklemeden direkt olarak banka üzerinden borçlarını ödeyebilecekler. Dedi.

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık