Iğdır Milli İrade Platformu ve Memur-Sen Ermenistan’ı kınadı.

2 yıl önce
383 kez görüntülendi

Iğdır Milli İrade Platformu ve Memur-Sen Ermenistan’ı kınadı.

29/09/2020

  Iğdır Milli İrade Platformu ve Memur-Sen Sivil Toplum Kuruluşları  ile birlikte işgalci Ermenilerin sivil halka saldırılarını ve katliamların düzenlediği basın açıklaması ile kınadı.
Iğdır Şehit Türkler ve anıtında yapılan bsın açıklamasına çok sayıda vatandaş katıldı.Savaşta şehit olanalr için dua okundu.
              Iğdır Milli İrade Platformu ve Memur-Sen olarak Sivil Toplum Kuruluşları adına basın açıklaması yapan Erkan Çiğdem  şunları söyledi:”Azerbaycan topraklarını işgal ederek 28 yıldır hukuksuz bir şekilde bölgede huzursuzluk yaratan, Hocalı Soykırımı başta olmakla binlerce masum insanın ölümünde kanlı mührü bulunan, uluslarası hukuku yok sayarak işbirlikçilerinden aldığı destekle Güney Kafkasya’da savaş oyunları peşinde koşan Ermenistan’ı şiddetle kınıyoruz.

         Son dönemlerde Doğu Akdeniz’de ve Libya’da yaşanan olayların ardından Ermenistan tarafından önce Azerbaycan’ın Tovuz bölgesine taaruz yapılması akabinde Rusya tarafından yasalara aykırı şekilde silah sevkiyatı gerçekleştirilmesi ve dün sabah yaşanan olaylar meselenin sadece Azerbaycan Ermenistan münakaşası değil derin hesaplar peşinde koşan gizli ellerin kirli oyunu olduğuna delalet etmektedir.
Bu gün, Türk Devlet yetkililerimiz tarafından Türkiye’nin Azerbaycan’ın haklı davasında her koşulda Azerbaycan’la birlikte olduğunun ifade edilmesini Türkiye olarak şükranla karşıladık. Hepimiz, Can Azerbaycan’ın yanındayız ve vatan topraklarının işgaline son verilmesi için Ermenistan’ın saldırısına karşı meşru müdafaa hakkını kullanan Azerbaycan şehitlerinin kanı asla yerde kalmayacaktır!

“Azerbaycan’a yönelik saldırılarına bir yenisini ekleyen Ermenistan, bölgede barışın ve huzurun önündeki en büyük tehdit olduğunu bir kere daha göstermiştir. Türk milleti her zaman olduğu gibi bugün de tüm imkanlarıyla Azerbaycanlı kardeşlerinin yanındadır”

“27 Eylül’den bu yana Ermenistan’ın askeri-politik liderliği, Cenevre Sözleşmeleri kapsamındaki yükümlülüklerini ihlal ederek, Azerbaycan’ın sivil nüfusuna ağır silahlar ateşleyerek ve sivil halka karşı çeşitli suçlar işleyerek provokatif eylemlerini sürdürdü.

Sabah saatlerinde Ermenistan-Azerbaycan cephe hattında, Ermeni güçlerin Azerbaycan sivil yerleşim birimlerine ateş açması üzerine çatışmalar başlamıştı.

Azerbaycan ordusu karşı saldırı başlatmış ve bazı yerleşim birimlerini işgalden kurtarmıştır.
Rabbim, Azerbaycan ordumuza güç ve kuvvet versin, Azerbaycan ordumuzu bu savaşta muzaffer eyle ya rabbim. Hedef Karabağ’ı işgal altından kurtarmak ve yaşanan zulme son vermektir. Karabağ’a Azerbaycan bayrağı dikilene kadar mücadele devam etmelidir.
Azerbaycan topraklarının bir kısmını işgal altında tutan ve saldırılarına yenisini ekleyen Ermenistan, sadece masum sivilleri değil barışı ve huzuru da katletmekte, emperyalizmin kiralık katili olarak kirli hesaplara taşeronluk yapmaktadır.
Batı kirli yüzünü burada da göstermiştir. Sessizliğini koruyan Avrupa’ya ve batıya bir kere daha sesleniyoruz, sizin kirli oyunlarınız bizleri asla yıldırmayacaktır. Emperyalizmin uşaklığını yapan Ermenistan’a da Azerbaycan Türklerinin sabrını taşırmayın, Azerbaycan ordusu yalnız değildir. Şanlı Türk ordusu her zaman Kardeş ve dost Azerbaycan’ın yanındadır.  

Iğdır Milli İrade Platformu ve Memur-Sen olarak Sivil Toplum Kuruluşlarımız ile birlikte işgalci Ermenilerin sivil halka saldırılarını ve katliamlarını kınıyor. Can Azerbaycan’ın yanında olduğumuzu bir kere daha deklare ediyoruz.
Kahrolsun Emperyalizme uşaklık edenlere, Kahrolsun Ermeni Diasporası, Kahrolsun Ermenistan. Varolsun CAN AZERBAYCAN”
Basın açıklamasına kalabalık vatandaş ve Iğdır Azerbaycan Evi Derneği başkanı Serdar Ünsal ve üyeleri de katıldı.Sık sık Vur vur İnlesin Ermenistan  dinlesin,Kahrolsun Ermenistan sloganları atıldı.

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık