IĞDIR MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ HAKAN GÖNEN AÇILAN KURSLARI

1 yıl önce
195 kez görüntülendi

IĞDIR MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ HAKAN GÖNEN  AÇILAN KURSLARI

01/04/2021

 IĞDIR MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ HAKAN GÖNEN  AÇILAN KURSLARI ZİYARET ETTİ.

             Iğdır il  Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen, Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan kursları ziyaret etti.

          Iğdır İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen, Iğdır Halk Eğitim Merkezi müdür vekili Derya Pamuk ile birlikte açılan kursları   ziyaret ederek buradaki çalışmaları ve kursiyerlerin yaptıkları işleri ve açılan çeşitli kurslarda incelemelerde bulundu.

                    İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen,  Halk Eğitim Merkezi Müdür vekili Derya Pamuk’tan merkezde açılan kurslar hakkında bilgiler aldı.

               Hakan   Gönen, düzenlenen kursları yerinde denetleyip kursiyerler ile sohbet ederek hayatın her alanında kendini yetiştirmek ve becerilerini arttırmak isteyen vatandaşlarımızın kurslara büyük ilgi göstermesi bizleri ziyadesiyle mutlu ediyor. Bizlerde bu talebi karşılayabilmek için farklı hobi ve meslek dallarında kurslar açıp gençlerimizin istihdamında işverenlere kalifiye eleman yetiştirmekteyiz.”dedi. 

        Hakan Gönen,  “Halk Eğitim Merkezleri meslek edinme ve sanatsal faaliyetlerin geliştirilmesi açısından önemli bir kurumdur. Tamamen planlı ve programlı bir eğitim sistemine sahip olan bu kurumumuz Okuma-Yazma Kursları, Mesleki ve Teknik Kurslar, Beceri geliştirme kursları, Meslek kazandırma kursları, Sosyal ve Kültürel Kurslar, Sınavlara hazırlık kursları gibi birçok kursa katılma imkânı sunuyor.” ifadelerini kulylandı.

                Hakan Gönen, “ Toplumun hızlı şekilde geliştiğini belirterek ,”Ülkemizin nüfusu hızla artmakta. Bu artışla beraber ülkemiz hızla gelişmekte ve değişmekte. Bu artışla beraber yetişkin eğitimi çok büyük rol oynuyor. Biz de Halk Eğitim Merkezi ve ailesi olarak bunun bilincinde çalışmalar yapmalıyız. El becerisi olan, üreten insanlar yetiştirip elinde hiçbir mesleği olmayan insanları meslek sahibi yapmalıyız” dedi.

           
             İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen, atölyeleri gezerek yapılan çalışmaları inceledi. Kursiyerleri dinleyerek fikirlerini aldı. Karabağ kilimlerinin dokunmasıyla kaybolmaya yüz tutmuş kültür ve el sanatlarının yaşatılmasının güzel bir çalışma olduğunu vurguladı. Yaptıkları çalışmalarından dolayı kursiyerlere ,usta öğreticilere, Halk Eğitim Merkezi yöneticilerine teşekkür ederek başarılar diledi.

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık