IĞDIR İYİ PARTİ’DEN KIBRIS GAZİLERİNE ZİYARET

1 yıl önce
100 kez görüntülendi

IĞDIR İYİ PARTİ’DEN KIBRIS GAZİLERİNE ZİYARET

IĞDIR İYİ PARTİ’DEN KIBRIS GAZİLERİNE ZİYARET

19/EYLÜL/2021

 IĞDIRLI 1974 KIBRIS BARIŞ HAREKATINA KATILANLAR DAYANIŞMA DERNEĞİNE, GAZİLER GÜNÜ YILDÖNÜMÜ MÜNASEBETİYLE ZİYARET

 

         İYİ Parti İl Başkanı Fuat Ata ve Başkan Yardımcısı Süleyman Büyükdağ ile birlikte Kıbrıs Gazileri Derneğine yıldönümü münasebetiyle ziyarette bulundular.

         Dernek Başkanı İsmet Tağal misafirlerini kapıda karşıladı. İzzet ve ikramlarda bulundu. Bir süre sohbet edildikten sonra İsmet Tağal  şu açıklamalarda bulundu:

         -Derneğimizin 46 Gazisi bulunmaktadır. Sayı az görülebilir ama ilçelerden ayrılarak, biz yalnızca merkez gazilerimizi dernek çatısı altında topladık.

         -Derneğimizin amacı, adından da anlaşılacağı gibi dayanışma olup, gazilerimizin maddi ve manevi her türlü ihtiyaçlarını karşılamaya yöneliktir. Maddi geçim zorluğu çekenlerden tutunuz, hasta olanlara, çocuklarını okutmada zorluk çekenlere ve bunun gibi her türlü sosyal yardım ve dayanışmayı göstermekteyiz, Bu çerçevede 4 gazimize kendi kıt imkanlarımızla ev yaptırdık. Ama diğer ihtiyacı olanlara gücümüz yetmediğinden bir desteğimiz katkımız olmadı. Bunun üzüntüsü içindeyiz.

         -Bunu yaparken devletten ya da vatandaştan maalesef hiçbir yardım ve katkı görememekteyiz. Biz zaten belli bir yaşa gelmiş emekli olmuş insanlarız. Emekli maaşlarımız ise gazi emeklisi olup, asgari ücreti bile bulmamaktadır. Ama biz yine de her türlü fedakarlığı yaparak dayanışmamızı sürdürmekteyiz. Bu açıdan ne devlet, ne valilik ve ne de başka bir kurum ve vatandaşlar bizlere maalesef yardımda bulunmuyorlar.

                                                Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Fatma Şahin ile birlikte

Çektiğimiz maddi sıkıntıyı defalarca yetkililere iletmemize rağmen hiçbir ilerleme olmamıştır. Zamanın Başbakanına Sosyal İşlerden Sorumlu Bakan Fatma Şahin’e birebir iletmemize rağmen devlet ve yetkililer bizlere üvey evlat muamelesi yapmaya devam etmektedir. Güneydoğu Gazilerine her türlü imkan ve desteği sağlayan devlet bizleri adeta görmezden gelmektedir. Oysa bizler şehit olarak, gazi olarak yaralanarak anavatan toprağına toprak katmış, Kıbrıs’taki soydaşlarımızın katliamlar ile yok edilmelerini adadan sürülmelerini önlemiş ve Türkiye’nin güneyinde oluşan büyük bir tehlikeyi ve tehdidi bertaraf etmişizdir. Gerekçe olarak da 47/2010 gösterilmektedir. Bu yasayı ise kendileri çıkardılar. Bu yasa ile bizler ikinci plana itildik.

                                                      O günkü Başbakan Sayın Erdoğan ile birlikte

Yetkililere bir kez daha sesleniyorum. Lütfen sesimizi duyun. Bize üvey evlat muamelesi yapmayın. Güney Gazilerine hangi hakları sağlıyorsanız bizlere de aynı imkanı tanıyın.

         İYİ Parti İl Başkanı Fuat Ata ise:

         -Biz iktidara geliyoruz. İktidar olduğumuzda sizlerin bu sorunlarını elbette ki sizlere yakışır bir biçimde çözeceğiz. Bu vatan için canını vücudunun bir parçasını verenler bizim için bu vatan kadar kutsaldır. Zaten vatan sizin gibilerin sayesinde vatandır, dedi.

          Misafirlerini kapıya kadar uğurlayan İsmet Tağal ve arkadaşlarına veda ederek ayrıldılar

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık