IĞDIR İYİ PARTİ 2.OLAĞAN KONGRESİ YAPILDI

          Özel bir lokalin bahçesinde yapılan kongreye üyeler ağırlıklı olarak katıldılar.Maske ve fiziki mesafe kuralına titizlikle uyulduğunu, ilgililerin herkese kolonya ikram ederek artı bir dezenfekte işlemi uyguladılar.

          Kongreye, basından benim dışımda katılan yoktu.

          Kadın Politikalarından Sorumlu İl Başkanı Emine Işık Edebali sunuculuğunu, tok, travmasız, mikrofonik bir sesle yaptı.

          Genel Başkan Meral Akşener ile çeşitli il milletvekillerinin kutlama mesajları okundu.

          Divan Başkanlığına Genel İdare Kurulu üyesi Yiğit Karakış, Kars İl Başkanı Yüksel Akbaba, yönetimden sekreter Mustafa İz, muhasip Ferman Bayram  oybirliği ile seçildi. Divan oluşturuldu ve gündeme geçildi.

          Divan Başkanı Yiğit Karakış İYİ Partili olmanın bir yürek, cesaret ve fedakarlık işi olduğunu, Türkiye’nin sorunlarına çözüm ihtiyacından partilerinin vücut bulduğunu belirten konuşması yoğun alkış aldı.

          Saygı duruşu ve istiklal Marşı’mızın okunmasından sonra Mustafa İz faaliyet raporunu, Ferman Bayram ise mali bilançoyu sundu.İbra edildi.

          Ardından seçime tek liste ile gidildi.Büyük bir olgunluk ve demokratik anlayış  içerisinde oy birliği ile Fuat Ata ve ekibi yeniden başkan ve yönetime seçildiler.

          Kongreye katılanlar esnaf, çiftçi ve memur ağırlıklı idi.Yani orta sınıf     . Hepsi belli bir yaş seviyesinde, ağırbaşlı, Iğdır’ın kılcal damarlarından gelen, halkın içinden olan ve oy potansiyelleri bulunan, bilinçli, yurtsever, milliyetçi kişiler olduğu gerçeği, İYİ Parti’nin gerek Türkiye genelinde ve gerekse Iğdır özelinde, dünya görüşlerini, siyasi felsefelerini, ortaya koyması bakımından kayda değer.

          İlimize hayırlı, kutlu olsun dilekleri ve resim çektirmeler ile kongre sona erdi

 

Benzer Haberler

0 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir