28/11/2019

               Iğdır İl Milli eğitim müdürü Hakan Gönen başkanlığında  İl,ilçe yöneticileri ve okul müdürleri ile değerlendirme toplantısı yapıldı.

            İl milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen başkanlığında  Kültür Sarayında yapılan değerlendirme  toplantısına  İl milli  eğitim Müdür yardımcıları, şube müdürleri ile  Tuzluca,Karakoyunlu ve Aralık ilçe Milli Eğitim Müdürleri, şube müdürleri ve okul müdürleri katıldı.

        İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri sorumlu oldukları bölümlerle ilgili olarak Okul Müdürlerine yapacakları çalışmalar konusunda bilgiler verdiler.

           İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen yaptığı konuşmada “ Yeni eğitim öğretim yılı öncesinde yaptığımız toplantılar ve hazırladığımız projeler ile İlimizde eğitimdeki kalite ve başarıyı daha üst seviyelere getirmeyi amaçlıyoruz. Çocuklarımızın okullarda daha verimli ve iyi zamanlar geçirmesi için okullarımıza kütüphaneler yapıyoruz, okul bahçelerini spor alanlarına çeviriyoruz. Ev gezilerine devam edeceğiz. Okul aile işbirliği sayesinde başarımız artacaktır.Öğrenci velisi çocuğu ile daha çok ilgilenecek  ‘Iğdır Okuyor’ projesi kapsamında sizlerde okullarınızda öğrencilerinizle birlikte okuma faaliyetleri yapın. Bu projemiz başarıyla devam ediyor. Öğrencilerinizi bu kampanyaya teşvik ediniz. Çocuklarımızı daha iyi yetiştirebilmek, zararlı alışkanlıklardan koruyabilmek için iyi bir akademik eğitimin yanında onları spora ve sanata yönlendirmeliyiz. Fırsat ve imkân sağlandığında hem sporda hem de sanatın farklı dallarında çok başarılı çocuklarımız çıkacaktır. Ayrıca çocuklarımıza tarihimizi, milli ve manevi değerlerimizi anlatmalıyız. Toplumumuzun temeli olan sevgi, saygı, hoşgörü ve merhamet gibi değerleri de onlara öğretmeliyiz” dedi.   

 Çocuklar, Türkiye’nin Geleceği

Çocukların Türkiye’nin geleceği olduğunu belirten Gönen, “Gelişmiş çağdaş Türkiye için çocuklarımız iyi yetişmeli araştıran inceleyen teknolojiyi yakalayan çocuklarımız olmalı. Bunun içinde  Tübitak projelerine, robotik kodlamalara ağırlık vermeliyiz.

En iyi yatırım çocuklara yaptığımız yatırımdır. Onların iyi bir eğitim alarak başarılı olması, vatanına ve milletine bağlı bireyler olarak yetişmesi için bütün imkânlarımızla çalışıyoruz. Başarıyı artırmak için ne gerekiyorsa yapacağız. Bu konuda teklifle gelin projeler yapalım. 2023 vizyonunu hep beraber gerçekleştireceğiz.”şeklinde konuştu.

 

Benzer Haberler

0 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir