Iğdır İHD: Bu Kadın Cinayetinin Takipçisi Olacağız

1 yıl önce
216 kez görüntülendi

Iğdır İHD: Bu Kadın Cinayetinin Takipçisi Olacağız

Iğdır İHD: Bu Kadın Cinayetinin Takipçisi Olacağız

05/10/2021

Basına Ve Kamuoyuna:

30.09.2021 tarihinde ilimizde Aleyna Ağgül adlı bir kadın şüpheli bir şekilde yaşamını yitirmiştir. Bu olayın intihar olduğu iddia edilmektedir. Ancak biliyoruz ki ister intihar ister biri tarafından öldürme olsun her kadın ölümü cinayettir. Kadın ölümleri politiktir. Kadınları sindirme, sosyal yaşamdan uzaklaştırma amaçlıdır. Son dönemde ülkemizde kadın ölümlerinin arttığı bir gerçektir. Artan kadın ölümlerinde kadınlar mağdur olarak değil sebep olarak gösterilmektedir. Toplum tarafında ölümler artık sıradan bir haber olarak görülmekte ve kısa bir sürede hafızalardan silinmektedir.

En son Iğdır ilimizde 30.09.2021 tarihinde gerçekleşen intihar olayı olduğu iddia edilen ölümden dolayı, 18 yaşındaki Aleyna Ağgül’ün babası Kemal Ağgül ile yaptığımız görüşmede, bunun intihar süsü verilmiş bir cinayet olduğu ifade edilmiştir.

43 yaşındaki şüpheli G.A. adlı erkek şahsın, kızını sürekli rahatsız ettiğini, kendisinin bu rahatsızlıklarla ile ilgili Çocuk Şube Birimlerine daha öncesinden şikâyette bulunduğunu, fakat herhangi bir sonuç alamadığını belirtmiştir. İntihar süsü verilen bu cinayetin 5. Kattan atlamayla oluşabilecek tahribatın kızının vücudunda olmadığı, sadece kafasının arka kısmına sert bir cisimle vurulmuş gibi bir yara olduğu ve sağ kolunda bulunan morluk dışında herhangi bir yara olmadığı, bu nedenle olayın cinayet olabileceğini belirtmiştir…

Iğdır insan Hakları Derneği İl Temsilciliği olarak gerçekleşen ve intihar olduğu söylenilen ve neticesinde bir kadının yaşamını yitirdiği olayla ilgili gerekli mercilerin etkin bir soruşturma yürütmesini temenni ediyoruz. Bu kadın cinayetinin takipçisi olacağımızı bütün kamuoyuna beyan ederiz.”

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık