IĞDIR BELEDİYE SPOR BAŞKANLIĞI’NA CANTÜRK ALAGÖZ SEÇİLDİ

1 yıl önce
362 kez görüntülendi

IĞDIR BELEDİYE SPOR BAŞKANLIĞI’NA CANTÜRK ALAGÖZ SEÇİLDİ

14/05/2021

Iğdır futbolu bugüne kadar bir şekilde devam ettirilse de heyecan yaşayamadı, yaşatamadı.

Bölge ile mukayese edilecek olursa, birçok konuda öncülük eden Iğdır, spor ve özellikle futbol konusunda pek başarılı oldu denilemez.

Yıllar önce 3. ligde top koşturan Iğdır Spor, geçtiğimiz yıllarda Iğdır Belediye Spor olarak yeni bir yapılanmaya girdi. Ancak pek bir performans gösteremediği ve giderleri fazla olduğu için aktif değildi.

Iğdır Valisi/Belediye Başkan V. Hüseyin Engin Sarıibrahim takımın aktif edilmesi için çalışma başlattı ve kulüp başkanlığına Belediye Başkan Yardımcısı Ferdi Turan, Başkan Yardımcılığına Havalimanı Müdürü Fikret Bağca seçildi.

Iğdır Belediye Spor yönetimi yeni kadrolarla toparlanmaya başlarken, yeni bir gelişme yaşandı ve bir olağanüstü kongre kararı alınarak Iğdır’ın medarı iftiharlarından iş insanı eski futbolcu Cantürk Alagöz oy birliği ile başkanlığa seçilirken, Ferdi Turan da başkan yardımcısı oldu.

Yapılan olağanüstü kongrenin ardından Başkan Cantürk Alagöz, Başkan Yardımcısı Ferdi Turan, Basın Sözcüsü Fikret Bağca, Sayman Mustafa Buluş, Sportif Direktör Mehmet Güraras, Altyapı Sorumlusu Cafer Salur olurken Disiplin Kuruluna da Ahmet Özsular, Murat Akaras ve Nevruz Sadak seçildiler.   

Cantürk Alagöz’ün yönetim kurulu başkanı olduğu Keymen İlaç AŞ, ülkemizdeki zorlu salgın günlerinde, distribütörü olduğu Sinovac aşısını ülkemize getirmiştir.

12.05.2021 tarihinde ise bir uçak dolusu aşı ülkemize tekrar gelirken, Sinovac firması bir açıklama yaparak dünya genelinde 5 ülkeye aşı üretme yetkisi verdiğini belirtti. Bu ülkelerden birde Türkiye’dir.  

Bu lisansın alınmasında sabahlara kadar mesai harcayan Cantürk Alagöz hemşerimizin emeği çok büyüktür. Bu sebepten ötürü de kendisine teşekkür ederiz.

İş insanı Cantürk Alagöz Iğdır Belediye Spor Başkanı seçildikten sonra ilk etapta 1.700.000 TL katkıda bulunarak takımın faaliyetlerini başarıyla sürdüreceğinin ilk işaretini vermiş oldu.

Değerli Başkan, iş insanı Cantürk Alagöz bir Türkiye ve Iğdır aşağıdır. Bu sebepten ötürü Iğdır’da birçok yatırım planlamakta ve istihdam yaratmayı hedeflemektedir.

Duyarlı ve başarılı iş insanı değerli hemşerimiz Iğdır Belediye Spor Başkanı Cantürk Alagöz’e yeni görevinin hayırlara vesile olmasını diler, başarılar dileriz.  

Kaynak: Yeşil Iğdır

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık