Iğdır Barosu Heyetinden HDP’ye Taziye Ziyareti

1 yıl önce
272 kez görüntülendi

Iğdır Barosu Heyetinden HDP’ye Taziye Ziyareti

20/06/2021

Iğdır Barosu İnsan Hakları Komisyonu HDP İzmir İl Binası’na yapılan ve Deniz Poyraz’ın katledilmesiyle sonuçlanan saldırı sonrasında Iğdır HDP’ye taziye ziyaretinde bulundu.

İnsan Hakları Komisyonu heyeti taziye ziyaretinde HDP İl Eşbaşkanları Süleyman Serhat-Semra Doğruyol, HDP Iğdır Milletvekili Dr. Habip Eksik ve partililere başsağlığı dileklerinde bulundular.

Iğdır Barosu İnsan Hakları Komisyonu: Failler ve İhmali Olanlar Yargı Önüne Çıkarılsın

Baro İHK heyeti taziye ziyaretinde yaptıkları açıklamada: HDP İzmir il binasına yapılan silahlı saldırıda parti çalışanı Deniz POYRAZ katledildi. Cinayet tamamen siyasi partilerin ötekileştirme politikaları sonucu oluşan kin ve düşmanlık sonucu gerçekleşmiş ya da gerçekleştirilmiştir.  Toplumu temsil eden devlet kurumları, partiler, sendikalar vb. her türlü gruplar ile kurum ve kuruluşların istemediği partileri, grupları veya toplumun belli bir kesimini ötekileştirmesi, onları  “terörist, hain” ilan etme gibi faaliyet ve açıklamalardan uzak durmalıdır. Yaşam hakkı tüm siyasi faaliyetlerin üstündedir ve anayasa ile koruma altına alınmış hiç kimsenin dokunamayacağı öncelikli korunması gereken haktır. Ayrımcılık ve nefret politikalarının sonucu olan bu olayla ilgili etkili soruşturma yapılmalı ve failleri yargı önüne çıkarılmalıdır.

Halkların Demokratik Partisine ve Deniz Poyraz ailesine başsağlığı diliyor, faillerin ve ihmali olanların yargı önüne çıkarılması, etkin ve adil bir soruşturmanın yürütülmesi için IĞDIR BAROSU İNSAN HAKLARI KOMİSYONU sürecin takipçisi olacağız.” Dediler.

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık