Hoşhaber Belediye BaşkanıAhmet Karasu Facebook Üzerinden HDP’den İstifa Etti

2 yıl önce
404 kez görüntülendi

Hoşhaber Belediye BaşkanıAhmet Karasu Facebook Üzerinden HDP’den İstifa Etti

25/09/2020

/31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Halkların Demokratik Partisi (HDP)’den Hoşhaber Belde Belediye Eşbaşkanı seçilen Ahmet Karasu, facebook üzerinden HDP’den istifa ettiğini duyurdu.

Iğdır merkeze bağlı Hoşhaber Belde Belediye Başkanı Ahmet Karasu sosyal medya hesabı facebook üzerinden yaptığı istifa açıklamasında şunları yazdı:  

“Kamuoyuna Duyurulur. Değerli vatandaşlar belediye Başkanı olarak seçildiğim Halkların Demokratik Partisine ve halkımıza seçim döneminde ve sonrasında bütün söylemlerimde tek bir şey söyledim halkıma hizmet edeceğim. Bu bağlamda gecemi gündüzüme katarak elimden geldiğince halkımıza ayrım gözetmeksizin hizmet etmeye çalıştım. Bu çabalarım gerek parti içinde gerekse kişisel çıkarlarına dokunduğum bazı çevreleri rahatsız etti.  Yapılan eleştirilerin hakaretlerin iftiraların haddi var hesabı yok. Uzun zamandır düşünce olarak ayrılık yaşadığım ve kopan iletişimimiz üzerine artık bu işi fazla uzatmanın bir anlamı kalmadığı kanaatine vardım. Bu günden sonra Halkların Demokratik Partisinden kendi isteğimle istifa ediyorum. Kalan görev süremde bağımsız olarak halkımıza ayrım gözetmeksizin hizmet edeceğimi halkımıza saygıyla bildiririm.”

HDP Merkez İlçe Eşbaşkanı Burhan Yıldız: Partimize istifa dilekçesi verilmiş değil

Karasu’nun istifası hakkında konuştuğumuz HDP Iğdır Merkez İlçe Eşbaşkanı Burhan Yıldız yaptığı açıklamada: “Ahmet Karasu tarafından Partimize verilmiş bir istifa dilekçesi yoktur. Bizde sosyal medyadan öğrendik.” Şeklinde konuştu.

Ahmet Karasu: Daha dilekçeyi vermedim

Kendisine istifa kararını sorduğumuz Karasu ise; Şehir dışındayım. Daha dilekçeyi vermedim.” dedi.  

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık