HIRSIZLARI JANDARMA SUÇÜSTÜ YAKALADI

3 hafta önce
100 kez görüntülendi

HIRSIZLARI JANDARMA SUÇÜSTÜ YAKALADI

HIRSIZLARI JANDARMA SUÇÜSTÜ YAKALADI

07/01/2023

Karakoyunlu İlçesi Şıktaş Hayvancılık Ltd. Şti. mera işletmesinde elektrik kablosu ve tarım aletleri hırsızları Jandarmanın başarılı operasyonu ile suçüstü yakalandılar.

Dün akşam saat 22.00 sularında bir vatandaşın polise yaptığı ihbarın ardından Karakoyunlu İlçesi Jandarma ekipleri devreye girerek, Şıktaş Hayvancılık şirketinin Karakoyunlu Ergenekon Mahallesi mera işletme alanında bulunan elektrik direklerinde antigron kabloları kesme suretiyle çalan ve depoda bulunan alet edevat, gübre ve tohumları çalan 3 hırsız Karakoyunlu Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından kıskıvrak yakalandılar.

5 ay önce yine aynı yerde tamda sulama mevsimi döneminde mera alanında bulunan kablolar kesilmek suretiyle çalınmıştı.

Muhtemelen aynı hırsızlar tekrar mera alanına gelerek ellerindeki kesici aletlerle mera sulaması için yapılan sondaj kuyularının tüm kablolarını kesmiş ve tahribat yaratmışlardır.

JANDARMAMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM

İşletme sahibi Sabri Şıktaş yaptığı açıklamada: “Öncelikle Karakoyunlu Jandarmamıza gösterdikleri duyarlılıktan ötürü teşekkür ediyorum. Yaklaşık 12 yıldır gece gündüz demeden çalışma yaptığımız mera alanında çölü sahraya çevirme başarısı gösterdik. Elbette yaptığımız çalışma çok zor bir çalışmaydı. Hem maddi hem de manevi olarak çok ciddi mesai harcadık. Bugüne kadar kayda değer bir hırsızlık olayı hiç yaşamadık. Ancak bundan 5 ay önce elektrik kablolarımız kesilerek işletmemize çok ciddi zarar vermişlerdi. Dün akşam yine hırsız çeteleri tarafından işletmemizin tüm kabloları kesilmiş, cihazlarımıza zarar verilmiştir. Meramız yerleşim alanının dışında olduğundan Jandarma zaten asayiş anlamında sürekli devriye geziyordu. Nihayetinde bir vatandaşın polise yaptığı ihbarı değerlendiren İlçemiz Jandarma Bölük Komutanlığı ve korucular anında olaya müdahale etmiş, hırsızları suçüstü yakalamışlardır. Jandarmalarımıza ve Korucularımıza gösterdikleri duyarlılıktan ve yaptıkları başarılı operasyondan ötürü teşekkür ediyorum.” Dedi. Haber: Allahverdi Şıktaş

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık