HDP IĞDIR İL YÖNETİMİ ZİYARETİME GELDİ

1 yıl önce
146 kez görüntülendi

HDP IĞDIR İL YÖNETİMİ ZİYARETİME GELDİ

HDP IĞDIR İL YÖNETİMİ ZİYARETİME GELDİ

10/11/2021

Dün HDP İl yönetimi büroma geldiler. Ayın 23’ünde Merkez İlçe kongreleri varmış. Ona hem davet ettiler hem de biraz sohbet ettik.

Siyasiler ile benim gibi bir gazeteci bir araya gelince ne konuşulur: Tabii ki siyaset.

Hepimizin ortak görüşü CB sisteminin Türkiye’ye uymadığı yönünde oldu.

HDP’ li belediyelere ise kayyum atanmalarını ve üzerlerindeki yoğun baskıya değindiler. Bir ara da bana sitem ederek kayyumu övdüğümü dile getirdiler. Ben de kendilerine:

Kayyum atanmasına teorik olarak ben de karşıyım. Ve bunu da zamanında gazetemde açıkça yazdım. Olması gereken belediye başkanı tutuklandıktan sonra belediye meclisi kendi arasından bir üyeyi başkan olarak seçmeliydi. Geçmişte de bunun örneği vardır. M. Nuri Güneş tutuklanınca, belediye meclisi kendi arasından Hüseyin Malk’ı başkanvekilliğine seçti. Ve bir dahaki seçimlere kadar başkanvekili olarak devam etti.

Hiçbir vali kayyum olarak görevlendirilmek istemez. Çünkü asli işi valilik olan birisi, belediye gibi gayya kuyusuna düşmeyi asli işini aksatmayı, ekstradan yorulmayı istemez. Eminim Iğdır valisi de kayyum olarak atanmayı istememiştir. Artısı, getirisi yok, zahmeti çok bir görevlendirilmedir. Bense burada kayyumu değil, Vali Bey’i naçizane övmüş, ya da motive etmeye çalışmışımdır. Iğdır’a daha hızlı daha kaliteli hizmet gelsin diye.

Sohbetimiz hatıra resmi ile son buldu.

Heyete nazik ziyaretlerinden ötürü teşekkür edip kongrelerine katılacağımı da ekledim.

 

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık