HDP Iğdır İl Örgütü 1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısıyla Van’da yapılacak olan mitinge katılım çağrısı

1 yıl önce
248 kez görüntülendi

HDP Iğdır İl Örgütü 1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısıyla Van’da yapılacak olan mitinge katılım çağrısı

HDP Iğdır İl Örgütü 1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısıyla Van’da yapılacak olan mitinge katılım çağrısı yaptı.

30/08/2021

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ın da katılacağı 1 Eylül Dünya Barış Gününde “Bölgede barış, ülkede demokrasi, hak ve özgürlükler için alanlara” şiarıyla düzenlenecek olan mitinge günlerdir çağrılar yapılıyor.

Iğdır’daki çalışmalara katılan HDP Parti Meclisi üyesi Talha Kaya gazetemize yaptığı açıklamada;  HDP Iğdır İl örgütümüz, Milletvekilimiz Habip Eksik ile birlikte dün gece sevgi yolunda 1 Eylül dünya BARIŞ günü Van’da yapılacak mitingimiz için çalışmalarımıza devam ettik. Öncesinde şehir merkezi, ilçe ve köylere kadar el ilanlarımız gitti. Mal meydanından sonra dün akşamı Sevgi yolu esnaf ve ziyaretçilerine ayırdık. Halkımızın partisine bizlere gösterdikleri ilgi alaka moral ve güç oldu.. Her biji ÎDİRA rengin…’ dedi.

“Bölgede barış, ülkede demokrasi, hak ve özgürlükler için alanlara” şiarıyla gerçekleştirecekleri mitinge katılım çağrısı yaptı. Kaya, “Bin yıldır birlikte yaşayan Kürt ve Türk halkının barış içinde çözemeyeceği hiçbir sorunu yoktur. Kürtlerin kimliğiyle, diliyle, kendini yönetme hakkıyla, eşit hak ve özgürlüklere kavuşması bütün ülkenin yararınadır. Kürtler kendi dili ve kimliğiyle eşit ve demokratik bir kardeşlik talep ediyor. Özgürlük ve demokrasi ancak bütün ülke için var olabilir. Bunun için hep birlikte barışı inşa etmeliyiz” şeklinde konuştu.

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık