Eksik: Dr.Erez’in Adının Devlet Hastanesine Verilmesi Talebi olumludur

2 yıl önce
421 kez görüntülendi

Eksik: Dr.Erez’in Adının Devlet Hastanesine Verilmesi Talebi olumludur

19/09/2020

Nevruz Erez haksızlıklara, yolsuzluklara, zorbalıklara boyun eğmedi”

Hemşerimiz Dr. Nevruz Erez’i rahmetle anıyorum. Ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Eşini arayarak başsağlığı dileklerimi ilettim. Sağlık camiasına büyük emekleri olan bir emekçi ağabeyimiz, meslektaşımdı.  Maalesef Covid 19 nedenliye kendisini kaybettik. Yaklaşık altı ay önce sevgili Nevruz Erez Iğdır’a il sağlık müdürü olarak atanmıştı. Fakat AKP iktidarı baktı ki kendi işini yürütemeyecek. Nevruz Erez haksızlıklara, yolsuzluklara, zorbalıklara boyun eğmeyecek. İl sağlık müdürlüğüne atandıktan bir ay sonra sözleşmesini feshederek görevden aldı.

Nasıl feshetti biliyor musunuz? Meğerse bu insanlara göreve gelmeden önce tarihi yazılmamış kâğıtlara istifa dilekçelerine imza attırmışlar. Ve bu şekilde görevden alınmış. Ve ben o zaman kendisiyle görüştüm bana dedi ki “davacı olacağım.” Görülüyor ki bu dava hem mahşere kaldı. Hem de hepimizin sorumluluğunda kalmış bir dava oldu.  AKP iktidarı sağlık çalışanlarını maalesef bu şekilde kıskaca almıştır. Sözleşmelerle o insanları resmen rehin almıştır. Bu şekilde istedikleri anda o insanları görevden alma keyfiliğine sahip olma yolunu seçmişler. Bu şekilde idarecilerin işlerini rahat bir şekilde yapmalarının önüne geçmektedirler.

Dr. Nevruz Erez’in isminin Iğdır Devlet Hastanesine verilmesini onaylıyorum

Geçtiğimiz günlerde sosyal medyada gördüm. Iğdırlı yurttaşlarımız Dr. Nevruz Erez’in isminin Iğdır Devlet Hastanesine verilmesini talep ediyorlar. Güzel bir teklif bende onaylıyorum. Öncelikle sağlık bakanı çıkıp Dr. Nevruz Erez’den ailesinden ve sevenlerinden özür dilemelidir. Iğdır İl Sağlık Müdürlüğü görevinden alınmasaydı belki da hala aramızda olacaktı. Dr. Nevruz Erez’i görevden almak için çaba sarf eden Iğdır’ın o basit kişilikli siyasetçileri, o işgüzarlıkla kendi menfaatleri için hareket edenler özür dileyip af dilesinler.”

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık