GÜLBEY, OSMANLI ORDUSUNDA GÖREVLİ 7762 ERMENİ ASILLI

1 yıl önce
225 kez görüntülendi

GÜLBEY, OSMANLI ORDUSUNDA GÖREVLİ 7762 ERMENİ ASILLI

07/05/2021

GÜLBEY, OSMANLI ORDUSUNDA GÖREVLİ 7762 ERMENİ ASILLI SUBAY TEHCİRDE GÖREVLİYDİ… 

Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel Gülbey, 1915 yılında Ermeni Diasporası ve Ermenistan devletinin Türkler sözde Ermeni soykırımı yaptı yalanın doğru olmadığına değindi. 1915 yılında Osmanlı ordusunda 7762 Ermeni asıllı Subay ve diğer üst rütbeli askerlerin bulunduğunu bununda 1915 yılında sözde Ermeni soykırım yapıldı yalanın diğer bir ispatı olduğunu söyledi. 

Faşist Ermeni Diasporasının tüm dünyayı sözde 1915 yılında 1,5 Milyon Ermeni katledildiğinin büyük bir Emperyalist yalan olduğunu belirten ASİMDER Genel Başkanı Göksel Gülbey, “Her 24 Nisan tarihi geldiğinde faşist Ermeni Diasporası ve Ermenistan Devleti sözde soykırım yalanıyla dünya ülkelerinde gösteriler yaparak ve Türk ile Azerbaycan bayrakları yakıp Tüm Türk Büyükelçiliklerinin önünde faşist ırkçı sloganlar atarak bir daha Türk düşmanlıklarını ortaya koymaktadırlar. Defalarca Türk tarihçileri tarafından bu sözde Ermeni soykırımının yalan olduğu ispatlanmıştır. Arşivleri açmaya yanaşmayan Ermenistan devleti yaşanan tarihin dışındaç hayali bir yalan yaşanmayan bir tarihe dünyayı inandırma peşindedir. Ermeniler çeteler halinde 1914 ile 1915 yıllarında Osmanlı vatandaşıyken yaptıkları isyan ve katliamlardan dolayı zorunlu tehcir (Göç) edilmişlerdir. Bu zorunlu tehcirde Osmanlı ordusunda 17 General (Paşa), 365 Albay ve 1785 Subay olmak üzere Ermeni asıllı 7762 asker bulunmaktaydı” dedi. 

Gülbey, “1915 yılında isyancı Ermenileri tehcir eden Osmanlının ordusundaki bu 7762 Ermeni asıllı askerler görev almadı mı? Peki Osmanlı Ermenilere sözde soykırım yaptıysa bu 7762 Ermeni asıllı Osmanlı askerlerini neden katletmedi. Yahudi soykırımı yapan Almanların ordusunda hiç Yahudi bir komutanı veya askeri odlu mu? Olmadı çünkü soykırım yapacak bir millet düşman gördüğü birine yetki ve eline de silah vermez. İşte Ermeni Diasporası ve Ermenistan devleti 107 yıldır bu yalan tarihle aldatıp duruyorlar. Biz ASİMDER Genel Merkezi olarak yalan tarihten değil yaşanmış tarihin anlatılması taraftarıyız” şeklinde konuştu. 

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık