GÖNÜLLERDE YER ETMİŞ EMNİYET MÜDÜRÜ YÜKSEL BABAL’IN MUTLU GÜNÜ

30/06/2024

 

Sanal ortamda gezinirken bir resim gördüm. Yüksel Babal gece siyahı, damatlık elbisesi giymiş. Beyaz gömlek ve ağır bordo kelebek ve onu tamamlayan bir mendil. Çakı gibi. Zaten yakışıklı bir tipi vardı. O kıyafet ile daha farklı bir görünüm vermiş. Holivud’a aday olsa yeridir.

Ve onu dikkat ve sevgi dolu bakışlarla süzen bir hanımefendi. Beyaz gelinlikler içerisinde VOUGE-MARIA CLAIRE BEAUTY kapak yıldızlarını hasetten çatlatacak kadar alımlı, güzel, soylu somut bir melek. Bakışında çağdaş, özgür, şahane bir hanımın sahiplenici ama bir anlamda da uyarıcı bakışı. Buradayım dercesine

El eleler ama ruhları ikiden bire inmiş TEK olmuş.

Bir çift ancak bu kadar olgun, güzel, bu kadar görkemli  bu kadar uyumlu olabilir.

Bir an anılar denizinde1975’e gittim.90lık dedeme,evlenmek istediğimi ,bu konudaki görüşünü sordum. Bana bir halk manisi ile öğütte bulundu:

 

Taş taşı taş taşı

Hanımın kalem kaşı

Çirkinle bal yeme

Güzelle taş taşı

 

Yarım yüzyıl sonra aziz v e candan dostum, dedemin bu öğüdünü ya da halkımızın o engin sağduyusunun buyruğunu yerine getirmiş.

Mutluluklarının sürekli olmasını yürekten diliyorum. Gözlerindeki o eşsiz ışıltının ve pek az insana nasip olan, huzur-aşk-sevgi, güven duygusunun yukarı giden bir grafik izlemesini söylemek kahinlik olmayıp somut bir saptama.

Yeniden sağlıklar, mutluluklar diler kötü bakış ve dileklerden Tanrı’nın sizleri koruyup esirgemesini yakarırım.

 

 

Benzer Haberler

0 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir