Glina Nehrinde Kaybolan Ödün’ün Ailesi: Ne Olur Oğlumuzu Bulun

1 yıl önce
308 kez görüntülendi

Glina Nehrinde Kaybolan Ödün’ün Ailesi: Ne Olur Oğlumuzu Bulun

Glina Nehrinde Kaybolan Ödün’ün Ailesi: Ne Olur Oğlumuzu Bulun

29/05/2021

Levent Ödün Bosna Hersek’in Velika Kladusa ve Hırvatsitan’ın Staro Topusko ile Velikol Vranovina şehirleri arasında bulunan Glina sınır nehrinden geçerek boğulduğu belirtiliyor.

18 Mayıs 2021 Salı günü haberi gelen Iğdır merkez Özdemir Köyü nüfusuna kayıtlı Levent Ödün’den o günden itibaren haber alınamıyor. Altı kişinin gözleri önünde nehri geçmek için atlayan Ödün’den Salı günü saat 06.07’den itibaren haber alınamıyor.

Gözü yaşlı anne-baba: Ne Olur oğlumuzu bulun

Nehirde sürüklenerek gözlerden kaybolan 26 yaşındaki gencin cesedine ulaşılmış değil. Hayatından endişe edilen gencin ailesi oğullarının ölü ya da diri bulunmasını istiyor. En son konumu nehrin kenarında atan Ödün’ün aranılıp bulunmasını isteyen gözü yaşlı ailesi; ‘Yetkililerden oğlumuzun bulunmasını talep ediyoruz. Bosna Hersek ve Hırvatistan’dan çocuğumuzun bulunması istenilsin. Bizim arama kurtarma ekiplerimiz gidip bulsunlar oğlumuzu. Iğdır valiliğinden, Dış işleri bakanlığımızdan, Cumhurbaşkanımızdan istirham ediyoruz.  Şehirde gitmediğimiz siyasi kalmadı. Yardımcı olsunlar lütfen.’ Şeklinde konuştular.

Vekil Eksik: Dışişleri Bakanlığına bildirdik

Iğdır Milletvekili Dr.Habip Eksik ise konu ile ilgili gazetemize yaptığı açıklamada; Aile durumu bana anlattı. Dışişleri Bakanlığı Dışilişkiler Başkanlığını ziyaret ederek durumu ilgililere bildirdik. Söz konusu ülkelerin konsoloslukları ile irtibata geçildi. Ancak arama çalışmaları henüz sonuç vermiş değil. Temennimiz gencimizin bir önce bulunmasıdır.’ Dedi.

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık