14/05/2020

            Iğdır’da   Sokağa çıkma kısıtlaması bulunan 14 yaş ve altı çocukların, 11.00-15.00 saatleri arasında yürüme mesafesiyle sınırlı olmak, sosyal mesafe kuralına uymak ve maske takmak kaydıyla dışarı çıkma izni başladı.              

                  Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle sokağa çıkmaları kısıtlanan 0-14 yaş aralığındaki çocuklar, 11.00-15.00 saatlerinde getirilen serbestlik ile uzun bir aradan sonra sokağa çıkıp güneşli günün tadını çıkardı. Bisiklet ve patenlerini alan çocuklar sokak ve parklarda bisiklet sürüp paten kayarak eğlendi.
                 Bu arada  bisikletli bir gurup bir yaşını dolduran Yağız’ın doğum gününü sokakta bisiklet üzerinde kutladı. Yağız’ın babası Erhan Acar,”oğlumun yaş gününü kutlayacaktık bugün izin çıkınca dışarıda bisikletli arkadaşlarla sosyal mesafeyi koruyarak kutladık.Çok güzel oldu.Bu arada çocuklar anne babaları ile parklarda oyun oynarken bazıları da oyuncakçı dükkanına giderek oyuncak aldı.
İki çocuğunu özel yaptığı bisikleti ile dışarı çıkaran öğretmen Engin  Kuas,”Çocuklarla evdeydik günlerdir.devletimiz izin verdi dışarı çıktık bisiklet sürmeyi çok özlemiştik.Havada güzel izinin tadını çıkarıyoruz ”dedi.

Ancak resimde açıkça görüldüğü gibi maskesizler. Gençlik işte.Ferman dinlemiyor.Tıpkı aşkta olduğu gibi.

 

Benzer Haberler

0 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir