26/06/2020

  2015 yılında PKK ve IŞİD’in düzenlemiş olduğu canlı bomba ve bombalı araç saldırılarını önlemek için kamu kurum ve kuruluşları ile karakolların önleri beton duvarlarla güçlendirilerek önlem alınmıştı.

Güvenlik güçlerinin terörle mücadelesi neticesinde kırsalda ve şehirde gücünü yitiren PKK’nın şehirde herhangi bir tehdit oluşturamadığı gerçeği dikkate alındığından, hem görüntü kirliliği yaratan ve hem de güvenli şehir değil algısı oluşturan beton bariyerler, kaldırılarak karakollar eski haline dönüştürüldü.  

Iğdır Valisi/Belediye Başkan V. Hüseyin Engin Sarıibrahim’in göreve başlamasının ardından bu kararın alınması ve karakolların önünde ki beton bariyerlerin kaldırılması kararı yerinde bir karar olarak görülmüştür.

Tedbir şart, ama abartıya gerek yoktur.

Iğdır’da hangi kapıyı çalsanız sizi misafir edecek birilerini bulmanız mümkündür. Iğdır halkı her şeyden önce misafir perverdir. Vali/Başkan Sarıibrahim bunu birkaç gün içinde keşfetmiş ve bire birde yaşamıştır.

Iğdır Valisi/Belediye Başkan V. Hüseyin Engin Sarıibrahim tüm alışkanlıkları alt üst edecek davranışlar sergileyerek her mahalleye, her semte giderek insanlarla temas kurmakta, sorunlarını dinlemekte, çocukların sevinç ve yetişkinlerin ise tebessümü ile karşılaşmıştır.

Devlet vatandaşına şefkatini esirgememelidir.

Vatan haini teröristle, vatandaşı bir tutmamak devletin ve devlet görevlilerinin aslı görevidir.

Vatandaş ile arasına insandan duvarlar ören yönetici, vatandaşına dokunmadan şefkatini gösteremez. Halkıyla iç içe olan, ürkütücü bir görüntünün sergilenmesine müsaade etmeyen, Sayın Vali/Belediye Başkan V. Hüseyin Engin Sarıibrahim’i içten ve samimi davranışlarından ötürü kutluyoruz.

 

Benzer Haberler

0 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir