28/04/2020

Türkiye  Azerbaycan Dostluk Dernekleri Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve basın sözcüsü   Serdar Ünsal, Erivan ‘da  Türk ve Azerbaycan  bayrağı yakılmasına tepki gösterdi.

Serdar Ünsal, Şehit Türkler Anıtında yaptığı basın açıklamasında   Erivan da Türk bayrağının ayaklar altına alınması  ve   yakılması  olayına tepkiliyiz. Sözde soykırım yalanlarına sığınan Asıl Soykırımı yaprak Türk milletini şehit eden Taşnak Ermenileri bu senede şehitlerimizin kanıyla sulanan Türk ve Azerbaycan bayrağına karşı yapılan bu çirkin, insanlık dışı hareketi kınıyor ve Türk’ün sabrını imtihan etmemelerini tavsiye ediyorum. Bu hareket çirkin bir davranıştır. Ermeniler Türkiye’den Kronavürüsle ilgili yardım istiyor.

Ermeniler bir yandan sınır kapıları açılsın dost olalım diyorlar. . Öte yandan da Türk düşmanlıkları sürüyor. Uğruna can verdiğimiz bayraklarımızı yakıyorlar. Ayaklar altına alıyorlar. Asıl soykırımı yapan Ermenilerdir. Türkiye’de, Azerbaycan’da 1915 -1920 ,1989-1992 yıllarında yaptıkları katliamlar ortada dır. Ayrıca bu anıtta da gördüğünüz gibi Ermenilerin Oba, Hakmehmet, Gedikli köylerinde yaptıkları katliamlalar ile Asala tarafından şehit edilen diplomatlarımızın kanı hala yerdedir.”dedi.

Taşnak ve milliyetçi Ermenilerin yıllardır Türk düşmanlığı yaptıklarını söyleyen Ünsal;Türkiye dostluk elini uzattıkça Ermeniler daha da azıtıyor. Bunun örneğini her 24 Nisan da Türk  ve Azerbaycan bayrağını yakarak ,ayaklar altına alarak gösteriyorlar.. Artık hür dünya Taşnak, milliyetçi Ermenilerin gerçek yüzünü görmeli, gerçek soykırımı yapanın, Türk düşmanlığı peşinde olanın Ermeniler olduğu gerçeğini görmeleri gerekir. Ayrıca TBMM bulunan HDP adlı partinin açıklamaları da kabul edilir değildir. Türk ve Azerbaycan bayrağının yakılmasını ayaklar altına alınmasını kınıyoruz” dedi.

Ermenilerin bayrak yakma ve çiğneme olayı bir gerçeği daha ortaya koyduğunu, Ermeni diasporası ve onun güdümünde olan Ermeni teröristlerin Türk milletiyle Ermenilerin barışmasını istemediklerini belirten Ünsal , şunları kaydetti:” Bunlar 1915-1920 yılında da Türk milletini katlettiler, 1990-1992 yılında Azerbaycan’da Erivan`da Hocalı`da Karabağ’da  katliam yaptılar. Bu yaptıklarının hesabını vermediler. Azerbaycan topraklarında işgal sürüyor. Karabağ işgal altında. Her fırsatta Türk düşmanlığı yapıyorlar. Sözde soykırım yalanlarına AB ve ABD inanıyor. Bütün bunlara rağmen biz dostluk elini uzatıyoruz, her yıl yapılan Bu bayrak yakma olayı umarım bir kere daha sağlıklı düşünmemizi sağlar. Türk düşmanı Taşnak Ermenilerden dost olmaz. Ne kadar iyi niyetli davranırsak o kadar şımarıyor şaşırıyorlar. Türk v e Azerbaycan bayrağına yapılan çirkin saldırıyı şiddetle kınıyorum.

Türk ve Azerbaycan bayrağını yapılan çirkin saldırı ile, Türk dünyasındaki insanların nefretini bir kere daha kazanmışlardır. Hür dünya katil Taşnak ırkçı faşist Ermenilerin gerçek yüzünü bir kere daha görsün” şeklinde konuştu.

 

Benzer Haberler

0 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir