“Ekimini Birlikte Yaptığımız Patateslerin Hasadını’da Birlikte Yaptık”

2 yıl önce
301 kez görüntülendi

“Ekimini Birlikte Yaptığımız Patateslerin Hasadını’da Birlikte Yaptık”

27/08/2020

İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce gerçekleştirilen proje kapsamında hibe destekli olarak çiftçilerimize verilen ve ekimi de İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne ait olan ekim makinası ile yapılan patateslerin hasadı devam ediyor.

Iğdır’da ürün çeşitliliğine alternatif ürün olarak teşvik edilmiş ve birçok çiftçi de deneme amaçlı patates ekimi yapmıştı. Ekim zamanı Iğdır merkeze bağlı Küllük Köyü yetiştiricilerinden Taner GÜNEŞ’in tarlasında İl Tarım ve Orman Müdürü ve teknik personellerinin de katılımı ile ekimi gerçekleşen tarlada hasadı da İl Müdürü Özkan YOLCU’nun katılımıyla, yine kuruma ait hasat makinası ile gerçekleştirildi.

Hasatta verimin ve kalitenin iyi sonuç vermesi yüzleri güldürürken, İl Müdürü Özkan YOLCU; “Allah bereketini artırsın, çiftçimiz büyük emekler sarf ederek daha önce hiç ekmediği bir ürünü yetiştirerek yöremize örnek oldu. Alternatif ürün olarak yaygınlaşması için yine her şekilde çiftçilerimizin yanında olacağız. Bütün çiftçilerimize bereketli bol kazançlar diliyorum” dedi.

 Yetiştirici çiftçimiz Taner GÜNEŞ’de; Önümüzdeki yıllarda daha geniş alanlara ekim yapacağını, diğer çiftçilerimize de patates yetiştiriciliği yapmalarını tavsiye ettiğini dile getirdi.

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık