03/03/2020

13. BÖLGE ERZURUM ECZACILAR ODASI IĞDIR İL TEMSİLCİLİĞİ BAŞKANI NAZIM KARADAĞ’IN

BASIN AÇIKLAMASI

 Sayın Basın Mensupları;

 Öncelikle 28.02.2020 tarihinde İdlib’te şehit olan MEHMETCİĞİMİZE.  Allahtan rahmet, kederli ailelerine ve ülkemize sabırlar  ve BAŞSAĞLIĞI, yaralılara acil şifalar dileriz.

 Sayın Basın Mensupları;

 2019 yılının son günlerinde görülen Yeni Koronavirüs Hastalığı (COVİD-19) hızlı bir yayılım göstermesi nedeniyle sağlık gündeminin ilk sıralarına yükselmiştir. Gelişen süreç ülkemizi ve coğrafi konumu sebebiyle ilimizi ciddi bir risk altında bırakmıştır.

 Geçtiğimiz günlerde COVID-19 salgınından korunmak için sık kullanılan tedbirlerden maske, eldiven, dezenfektanların eczanelerce fahiş fiyattan satıldığı ve fırsatçılık yapıldığına dair bazı mecralarda söylemlerin paylaşıldığına üzülerek şahit olduk.

 Halkımızın ve Basın Mensuplarının bilmesi gereken en önemli husus, sağlık sisteminin en önemli unsurlarından biri olan eczacılarımızın bu konudaki hassasiyetidir ve bu söylemler kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır.

 Aksine bu koruyucu ürünlerin eczaneler arasındaki fiyat farkının olmasının sebepleri ;

 * Koruyucu özelliklerinin farklı olması

 * Alım zamanı

 * Yeni alımların üretimin talebi karşılamaması sebebiyle üretici ve distribütör kaynaklı fiyatların artmasıdır.

 COVID-19 salgınına karşı insanlarımızın alabileceği kişisel önlemlerle ilgili farkındalıklarını artırmak için biz Eczacılar olarak üzerimize düşeni yapmaya hazırız.

UNUTMAYIN:

HASTALIKTA VE SAĞLIKTA, ECZACINIZ YANINIZDA…

 

Benzer Haberler

0 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir