Doğa Benimle Çevre Okuryazarıyım Her Yerde Projesi Başladı

1 yıl önce
133 kez görüntülendi

Doğa Benimle Çevre Okuryazarıyım Her Yerde Projesi Başladı

Doğa Benimle Çevre Okuryazarıyım Her Yerde Projesi Başladı

07/09/2021

Iğdır Üniversitesi Ağrı Dağı Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Adem Yulu tarafından TÜBİTAK’a sunulan “Doğa Benimle, Çevre Okuryazarıyım Her Yerde” adlı proje Üniversitemiz Karaağaç Kampüsü’nde Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma’nın açılış konuşmasıyla başladı.

Açılış konuşmasında proje ile üniversite öğrencilerinin doğa hakkında bilinçli olma ve doğaya uyumlu bir yaşam sürdürme konularında farkındalık kazanacaklarını belirten Rektör Alma, proje yürütücüsü Dr. Öğr. Üyesi Adem Yulu ve diğer eğitmenlere başarılar diledi. TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme Programı kapsamında 6-12 Eylül 2021 tarihleri arasında Iğdır ile yakın çevrede bulunan yaşam ve doğal kaynakların bulunduğu alanlarda hayata geçirilmesi planlanan etkinlikler hakkında bilgi veren Proje Yürütücüsü Yulu ise; projeyle katılımcılara doğayı koruma ve doğaya uyumlu yaşam bilinci kazandırılmasını amaçlandığını ifade etti. Projeye Türkiye’nin farklı illerinde bulunan devlet ve özel üniversitelerde tarih, coğrafya, arkeoloji, jeoloji, biyoloji, peyzaj mimarlığı ve ziraat fakültesinde öğrenim gören lisans öğrencileri katılım sağladı.

35 kişilik proje ekibinde ise, Iğdır Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Celal Bayar Üniversitesi, Ardahan Üniversitesi gibi Türkiye’nin farklı üniversitelerinde bulunan akademisyenlerin yanı sıra Iğdır Milli Eğitim Ölçme Değerlendirme Merkezi, Iğdır Yeşilay Şubesi, Iğdır Gençlik Merkezi, Iğdır Doğa Koruma ve Mili Parklar Müdürlüğü yer almakta olup proje kapsamında Iğdır, Ağrı Dağı Milli Parkı ve Balıkgöl (Ağrı) gibi farklı alanlarda yapılacak bilimsel gezi ve saha çalışmalarının yanı sıra çeşitli eğitsel etkinlikler gerçekleştirilecektir.

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık