DOÇ.KUYAKSİL MEMLEKETİNE UĞURLANDI

2 yıl önce
315 kez görüntülendi

DOÇ.KUYAKSİL MEMLEKETİNE UĞURLANDI

17/11/2020

Iğdır Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde görev yapan Doç. Dr. Ali Kuyaksil,  COVID-19’a karşı verdiği yaşam savaşını kaybetti.

Doç. Dr. Ali Kuyaksil için DHMİ Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanında bir tören düzenlendi. Törene; Iğdır Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim, Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Iğdır İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Mustafa Özdurhan Iğdır İl Emniyet Müdürü Hüseyin Göllüce, İl Müftüsü Mustafa Tekin, Iğdır Üniversitesi Genel Sekreteri Ahmet Kızılkurt ile birlikte Üniversitemiz akademik ve idari personeli katıldı.

Tören de, Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma bir konuşma yaptı. Rektör Alma yaptığı konuşmada COVID-19’un küresel olarak tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına aldığından ve oluşturduğu tehditten bahsederek, “bu salgın yüzünden binlerce insan hayatını kaybetti. Son olarak ise Üniversitemiz akademik personellerinden Doç. Dr. Ali Kuyaksil hocamızı kaybettik. Bizleri derinden üzen bu hadise karşısında ifade edecek çok fazla bir şey yok. Kendisine Allahtan rahmet, Iğdır Üniversitesi camiasına ve yakınlarına başsağlığı diliyorum” şeklinde konuştu. COVİD 19 tedbirlerine riayet edilerek yapılan kısa merasim töreninde İl Müftüsü Mustafa Tekin dua etti.

Yapılan duaların ardından Doç. Dr. Ali Kuyaksil’in cenazesi memleketine uğurlandı

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık