DEVA Partisinden Benzine Gelen Zamlara Yeşil Pedal Protestosu

1 yıl önce
242 kez görüntülendi

DEVA Partisinden Benzine Gelen Zamlara Yeşil Pedal Protestosu

Son zamanlarda benzine gelen zamların; doğanın korunmasının da altını çizerek protesto edilmesi için Iğdır Deva Partisi Doğa Hakları ve Çevre Politikaları Başkanlığı, Yerel Yönetimler Başkanlığı, Kadın Politikaları Başkanlığı, Merkez İlçe Başkanlığı ve Gençlik Politikaları Başkanlığı ortak bir proje başlattı. İlgili birimlerin başkanları ve diğer tüm teşkilat mensupları 6 Kasım 2021 tarihinde, saat 13.00’de Sevgi Yolu sonunda “İktidarın Zammı Varsa, Yurttaşın Yeşil Pedalı Var” adı altında bisiklet sürüş etkinliği düzenledi.

Proje; Artan benzin zamlarına dikkat çekerek ulaşım için kullanılan araçların yakıt giderinin, bir hanenin aylık bütçesindeki payının ciddi bir şekilde arttığına ve vatandaşın refah seviyesi düşürdüğüne dikkat çekmek, artan karbon ve sera gazları salınımının verdiği zarar ve bu gazların neden olduğu iklim değişikliğinin en az zamlar kadar önemli olduğunu tekrar vurgulamak açısından büyük önem taşıyor.

Partililer; yeşil, çevreci, karbon salınımı olmayan, yakıtsız çalışmasıyla yurttaşların aylık ortalama bütçesine de katkı sağlayacak bisiklet kullanımının şehir içlerinde artmasını sağlamak, mahalleden mahalleye, işten eve, evden şehir merkezine bisiklet yolları sayısının ve mesafesinin artırılmasına da vesile olabilmek adına oldukça önemli olduğunun altını çiziyor.

DEVA Partisi Iğdır Kadın Politikaları Başkanı Sevda Çakmak, gerçekleştirdikleri bu projenin zamları protesto etmenin yanı sıra, vatandaşların ulaşım için bisiklet tercih etmesinin hem bütçelerine hem sağlıklarına hem de daha iyi bir çevreye katkı sağlayacak olması açısından oldukça önemli olduğunu ve böyle bir bilince farkındalık yaratacak olmalarınındın dolayı oldukça mutlu olduklarını söyledi.

Çakmak, “Projenin tüm Türkiye ile eşzamanlı olarak gerçekleşecek olması partimizin çevre hassasiyetine vurgu yapıyor. Aynı zamanda da partimizin kentli, çağdaş, yenilikçi ve genç kimliğini öne çıkaran türde proje. Bizler için siyaset yapmanın ötesinde bir sosyal sorumluluk hareketi.. Bu sebeple bu sorumluluğa dahil olan bizimle birlikte pedal çevirecek olan herkese tüm katılımcılara çok teşekkür ediyoruz” dedi

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık