DEVA PARTİSİ KARS-SARIKAMŞ KONGERİSİNİ İZLEREKEN

1 yıl önce
299 kez görüntülendi

DEVA PARTİSİ KARS-SARIKAMŞ KONGERİSİNİ İZLEREKEN

DEVA PARTİSİ KARS-SARIKAMŞ KONGERİSİNİ İZLEREKEN

15/06/2021

Dün yani 14/06/2021 günü DEVA Partisi’nin Genel Başkanı Sayın Ali Babacan’ karşılamak ve kongreyi izlemek üzere Iğdır İl Başkanı Av.Yusuf Aslan Tuzluca İlçe Başkanı  Zeki Gümüştekin ve Karakoyunlu İlçe başkanı Kirman Kaya ile Kars’a gittik.

         Kars Havameydanında Kars ve çevre illerinden gelen partililer vardı.

         Karşılamaya gelenlerin belki sayısı öyle pek çok değildi. Ama hepsi oturaklı, 30-50 yaş yarası ve esnaf kesimdi.

         Coşkulu idiler. Umutlu idiler.

         Genel Başkan VİP çıkışında davullu zurnalı gösteriler ve sloganlar ile karşılandı.

         Genel Başkan zaten sempatik ve güleryüzlü birisi. Ama karşılamanın coşkusu onu memnun etmiş olacak ki daha bir güleç oldu.

         Konvoy Sarıkamış ilçesine hareket etti.

Kongre salonu iyi düzenlenmiş, hele ses düzeni çok iyi idi.

         Olağan kongrenin olağan konuşmalarından sonra Genel Başkan Babacan kürsüye geldi. Mevcut iktidarı maddeler ve rakamlar ile eleştirdi. Ekonominin çok kötü yönetildiğini, hazinenin tamtakır olduğunu, ihtiyat akçelerinin bile kullanıldığını işsizlik v e pahalılığın vatandaşı canından bezdirdiğini adeta ders verir gibi anlattı. Kendilerinin iktidarında en çok iki yılda ekonomiyi  düzene sokacaklarını döviz kurunu kontrol altında tutacaklarını, geçmişte olduğu gibi şimdide kendisinin birikim ve deneylerinin Türkiye’nin bütün dertlerine DEVA olacağını anlattı.

         Kürsüden indiğinde koruma ordusunu zorlukla aşarak yanlarına gittim ve daha önceden hazırladığım DEVA Partisi ile ilgili yaptığım haber dosyasını kendimi tanıtarak takdim ettim:

         Ben Iğdır’da yerel gazeteciyim. Sizi adım adım izlemekteyim. Sizin ve partiniz ile ilgili haberler dosyasını takdim ediyorum dedim. Teşekkür edip altı ve yanındaki kaleme verdi ve ben:

         Sayın Genel Başkan bu yönetimin usulsüzlüğünü, hukuksuzluğunu, yolsuzluğunu anlatıyorsunuz. İktidara geldiğinizde bunları sorgulayacak mısınız? Devr-i Sabık yaratacak mısınız?

         -Devr-i Sabık demeyelim. Rövanşist bir yaklaşımımız olamaz. Ancak yapılan her hukuksuzluğun hesabını da yargıya intikal ettireceğiz dedi.

         Genel Başkan ve ekibi Sarıkamış’ı turlayarak esnaf ziyaretine başladılar. Halktan da büyük bir ilgi ve sıcaklık gördüklerini belirtmeliyim.

The following two tabs change content below.
Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık