DEVA PARTİSİ KADIN KOLLARININ BASIN AÇIKLAMASI

1 yıl önce
259 kez görüntülendi

DEVA PARTİSİ KADIN KOLLARININ BASIN AÇIKLAMASI

28/01/2021

DEVA PARTİSİ IĞDIR KADIN POLİTİKALARI BAŞKANLIĞI BASIN AÇIKLAMASI

Son zamanlarda artan kadın cinayetleri ve son olarak ilimizde 2 çocuk annesi 25 yaşındaki Dilan KOK’un öldürülmesi; kadınlara yönelik toplumsal cinsiyete dayalı bir şiddeti ortaya koymaktadır.

Maalesef kadına yönelik şiddetin ve kadın cinayetlerinin her geçen gün artarak yükseldiği bir ülkede yaşıyoruz. Geçtiğimiz yıl içerinde 300 kadın cinayetinin işlenmesi bu şiddet sarmalının ulaştığı korkunç tabloyu ortaya çıkarmaktadır. Kadına yönelik şiddet olgusunun; hem kadına hem de tüm topluma dayatılan ideolojik bakıştan, ekonomik koşullardan, politik gelişmeler ve kültürel etkenlerden ayrı tutulamayacağı gerçeğini ortaya koymaktadır. Kadına yönelik şiddet; evden sokağa, tüm toplumsal alana, işyerlerine, akademik ortama kadar artarak daha da yaygınlaşmaktadır.

Deva Partisi olarak, başta kadına yönelik şiddetin önlenmesi, kadının yaşam içerisinde hak ettiği yeri kazanması için toplumsal cinsiyet eşitliği temelinde sorunların çözülmesi gerektiğine inanıyoruz.

Kadına yönelik şiddet; bir insan hakları ihlalidir. Aile içi şiddetin çocukları olumsuz yönde etkilediği ve sağlıklı bir toplum oluşmasının önündeki en büyük engel olduğunu düşünüyoruz. Bu sorunun sadece kadın sorunu olmadığı, toplum sağlığını yakından ilgilendiren bir sorun olduğu kabul edilmeli ve kalıcı çözümler için kararlı bir devlet politikası uygulanmalıdır..

Kamuoyuna saygılarımla,

Sevda ÇAKMAK

DEVA PARTİSİ IĞDIR İL KADIN POLİTİKALARI BAŞKANLIĞI

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık