DEVA Partisi Genel Başkan Başdanışmanlarından Kerem Altun ve Iğdır DEVA yönetimi  gazetemi

1 yıl önce
297 kez görüntülendi

DEVA Partisi Genel Başkan Başdanışmanlarından Kerem Altun ve Iğdır DEVA yönetimi  gazetemi

 DEVA Partisi Genel Başkan Başdanışmanlarından Kerem Altun ve Iğdır DEVA yönetimi  gazetemi teşrif ettiler.

26/09/2021 

           Kerem Altun Bey hemşerimiz. Vanlı. Bölge insanı yani. Dolayısıyla sorunlarımızı yaşayarak gören ve aldığı üst düzey görevler nedeniyle de daha akademik olarak yaklaşan mümtaz bir şahsiyet.

         Aynı zamanda hem meslektaş hem branşdaşmışız.

         Misafirimiz ile yan yana oturduk. Tanış olma faslından sonra AK Partiden ayrılıp DEVA partisi saflarına geçmesinin temel nedenini anlattı. AK Parti kuruluş ilkelerinden hızla uzaklaşıyor. Tabiat gibi siyasette boşluk kaldırmaz. Biz ülkemizin liberal, demokrat, çağdaş, muhafazakâr bir partiye ihtiyacı olduğunu düşünerek yola çıktık. Halktan gördüğümüz teveccüh de bu düşüncemizi onaylamaktadır. Partimizde her kesimden yönetici ve üye vardır. Biz bütün Türkiye’ye hitap ediyor ve kucaklıyoruz. Kadrolarımız son derece bilgili, deneyimli, liyakat sahibi kişilerden oluşmuştur. Sayın Genel Başkanımız Babacan’ın ise ekonomideki başarıları hala hafızalardadır.

         Ben:- Partinize sıcak bakıyor ve her vesile ile merkezden gelen haberler olsun, Iğdır Teşkilatınızın çalışmaları olsun, hep haber yapıyorum. Hatta bunu bir dosya halinde Sayın Babacan’a Sarıkamış kongresinde takdim etme fırsatını buldum. Pek mütehassis ve memnun oldular.

                   Ben:-Her vesile ile diyorsunuz ki, rüşvet, yolsuzluk, liyakatsizlik baş almış gidiyor. İktidara geldiğinizde bunların hesabını soracak mısınız? Bu soruyu bizzat Sayın Babacan’a, Sayın Davutoğlu’na ve Sayın Akşener’e de sordumdu.

         -Hocam hukuki çerçevede kalmak kaydıyla elbette ki her yolsuzluğun, usulsüzlüğün hesabı sorulacaktır.

         Ben:-Şu anda iki ittifak var. Siz DEVA Partisi olarak kendinizi hangisine daha yakın görüyorsunuz.

         -Biz yeni kurulmuş bir partiyiz. Önceliğimiz kendimizi halka tanıtmaktır. İttifak meselesi ise ancak seçim döneminde olur. O gün geldiğinde değerlendirmemizi yapacağız.

         Bu ucube CB sisteminden kurtulalım da., deyince gülümseyerek “Kurtulacağız inşallah” dedi.

         Misafirlere, merdiven başına kadar eşlik ederek uğurladım.

The following two tabs change content below.
Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık