DEVA PARTİSİ DERTLERE DEVA OLACAK

2 yıl önce
764 kez görüntülendi

DEVA PARTİSİ DERTLERE DEVA OLACAK

24/11/2020

DEVA PARTİSİ DERTLERE DEVA OLACAK

          Dün Deva Partisi İl Başkanı ve yöneticileri büromu teşrif ettiler.İçten ve güzel bir sohbetimiz oldu. Başkan Av.Yusuf Arslan, partilerinin ülke sorunlarının devası olacağını belirtti. Satırbaşlarıyla

          -Yoksulluk, işsizlik

          -Sağlıklı, ciddi, tutarlı, reel bir ekonomik kalkınma

          -Yönetimde liyakat ve beceriye dayalı bir atama

          -Dış ilişkilerimizde ilkeli ve Türkiye’nin çıkarlarını kesinlikle koruyan ciddi ve milli bir anlayış

          -Demokrat,laik çağdaş ve evrensel hukuk normlarına uygun ve uyumlu bir yönetim

          -Devlet işlerine asla din ve inancın karıştırılmaması

          Genel Başkan Ali Babacan’ın geçmişinden gelen güvenilir ve inandırıcı kimliği. halka güven vermektedir, diyerek kendilerinin ve yönetimdeki arkadaşların, herhangi bir beklentisi olmaksızın partide görev aldıklarını ve bu münasebetle içinde bulunduğumuz güç ve zorlu şartlardan çıkışı olarak gördükleri için, buDEVA partisinde yer aldıklarını özellikle belirttiler.

          Başkan Av.Yusuf Aslan’ın ciddi, kararlı ve itimada şayan bir kimliği olduğunu, bütün bir Iğdır bilmektedir. Siyasette de yeni değildir. Dünya görüşüne uygun olarak, muhafazakar demokrat partilerde çalışmıştır.

          Merkez İlçe Başkanı Doğan Artantaş ise siyasi bir ocaktan gelmektedir.

          Yönetimde bulunan Ayşe Karadeniz Merkez İlçe Başkanlığı kongresinde, mikrofona uyumu, ses tonu ve sunumu ile partinin vitrinini dolduracak bir sima ve kimlik olduğunu göstermişti.

          Divan başkanlığını yapan Höccet Karadağ’da aynı şekilde kongreyi büyük bir titizlik ve ahenk içinde yöneterek siyasi becerisini ortaya koyduydu.

          Kadın Kolları Başkanı Sevda Çakmak ise yıllardır siyasetle uğraştığından bu yeni görevini de başarıyla yürüteceği açıktır.

          Parti yönetiminin bu ziyaretleri beni çook gerilere götürdü.

          Bütün partilerin anası CHP ve ve ikinci anne ise Demokrat partidir.Sonradan kurulan bütün partiler bu ikisinden ayrılan kadrolar oluşturmuştur.

          Son olarak AK Parti, Refah Partisinden ayrılanlar tarafından kuruldu. İster bir sarmal (paradoks) deyin ister tarihin tekerrürü deyin, aynı şey bu sefer de AK Parti için söz konusu.AK Partiden ayrılan Ali Babacan ve partisi aynı döngüyü Türkiye’ye yaşatacak gibi görünüyor.Bu nedenle de kimse dün yaptığını unutup, bunlara bölen filan imasında bulunmamalıdır.

          Diğer bir özellik ise partinin kurucuları ve yapılanması 25-50 yaş grubu arasında ve illaki çağdaş muhafazakarlar diyebileceğimiz,temiz dürüst, güvenilir insanlardan oluştuğu gerçeğidir.Toplumda ziyadesiyle karşılığı olan bu kesimin, siyasi arenada ne kadar başarılı olacaklarını  ancak seçimlerde göreceğiz.Fakat perşembenin gelişi çarşambadan bellidir deyimine atıfta bulunarak, benim gözlemim DEVA Partisinin sürpriz yapacağı yönündedir. Çünkü mevcut iktidar partisi metal yorgunluğu göstermekte,18 yıldır iktidarda olmanın rehaveti ve herhangi bir umut ve vaat veremeyecek durumda olması kitleleri arayışa yöneltmektedir.

          Deva Partisi yeni bir umut ve heyecan ile sahne alıyor.Bunun da elbet bir karşılığı hem de hatırı sayılır bir karşılığı olacaktır diyorum.

          Iğdır Deva Parti teşkilatının  ve seçkin bir kadroda  ve dahi güvenilir   ellerde olduğunu bilmek ve görmek bir Iğdırlı olarak beni sevindirmiştir.

          Sonca olarak DEVA PARTİSİ ÜLKEMİZİN DERTLERİNE DEVA olacağı umudunu şırınga etmektedir.                                         

The following two tabs change content below.
Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık