DAVUTOĞLU IĞDIR’DAYDI

1 yıl önce
297 kez görüntülendi

DAVUTOĞLU IĞDIR’DAYDI

02/04/2021

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin Iğdır 1. Olağan İl Kongresine katıldı.

Gelecek Partisi’nin Iğdır 1. Olağan İl Kongresi dün yapıldı. Genel Başkan Prof.Dr. Ahmet Davutoğlu’nun da katıldığı kongre Iğdır İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşti.

Bugün Iğdır Havalimanında partililer tarafından karşılanan Genel Başkan Davutoğlu, şehirde esnafı ve halkı ziyaret etti. Davutoğlu’nu gören vatandaşlar, işsizlikten, pahalılıktan, geçim sıkıntısından ve adam kayırmacılıktan şikâyet ettiler.  Öğlen yemeğinde STK temsilcileri ve basın mensupları ile bir araya geldi. Daha sonra kongrenin yapılacağı salona geçti. Salonun kapsında davul zurna ile karşılanan Davutoğlu partililerin alkışları arasında çiçeklerle karşılandı. Kongrede pandemi kurallarına azami dikkat gösterildiği gözlendi.

Davutoğlu Iğdır il kongresinde yaptığı konuşmada: “İnşallah milletimizin takdiriyle emaneti devralırsak bilinsin ki bizim asli görevlerimizin başında Iğdır’ın hak ettiği değeri bulması gelecektir. Iğdır bu bakımdan Türkiye’nin kalkınmasında örneklik teşkil edecek özel bir konumda değerlendirilecektir. Milletin özlediği adaleti ve hukuku, istihdam politikasını, gençlerin iş bulurken bir referans adı vermeksizin işe girdiği, özgürlük ortamının ve Iğdır’ı Iğdır yapan Anadolu’yu Anadolu yapan hukuk ve adalet anlayışını, ekonomik sıkıntılar içinde halkla birlikte yürüyen, halkın hissettiğini hisseden bir siyaset anlayışını egemen kılmak için yola çıktık. Serhat şehrimiz Iğdır’da, bizleri muhabbetle karşılayan tüm hemşerilerimize teşekkürler. Huzurlu ve Güvenli Geleceği birlikte inşa edeceğiz!” dedi.

Parti olarak gelir adaletini sağlayacaklarını vurgulayan Davutoğlu, “İnşallah Gelecek Partisi olarak gerçek gelir adaletini sağlayacak çok kapsamlı bir ekonomik reform, bir ekonomik devrim paketiyle israfa son vereceğiz. Tüm yanlışlara son vereceğiz. Gösterişe, şatafata, kibre son vereceğiz.” diye konuştu. Davutoğlu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla ilgili bazı uygulamaları da eleştirdi.

Kayyıma karşıyız

Iğdır Belediyesine Kayyım atanmasına tepki gösteren Davutoğlu bizim iktidarımızda kayyım diye bir şey olmayacak. KCK’ya karşı olduğumuz gibi Kayyım’a da karşıyız. Parti programımızda var, seçimle gelen seçimle gider. Halkın iradesine saygılı olacaksın. Var ise bir suçu hukuk kararını verir başkan gider belediye meclisi yerine yeni birini seçer. Kayyım atanmasına karşıyız.” şeklinde konuştu.

Tek liste ile gidilen kongrede Zakir Arı Gelecek Partisi Iğdır İl Başkanı seçildi. Kongreye CHP, HDP, İyi Parti, Deva Partisi ve Yeniden Refah Partisi temsilcileri ile Gelecek Partisi Van, Kars, Erzurum ve Ağrı il başkan ve yöneticileri de iştirak ettiler.

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık