BU KAFANIN YAPACAĞI ETKİNLİK ANCAK BU KADAR OLUR

2 yıl önce
3.087 kez görüntülendi

BU KAFANIN YAPACAĞI ETKİNLİK ANCAK BU KADAR OLUR

14/11/2020

BU KAFANIN YAPACAĞI ETKİNLİK ANCAK BU KADAR OLUR

         Metin Yıldırım adlı arkadaşın öncülüğünde, Iğdır’ın kurtuluşunun 100.yılı münasebetiyle ZOOM üzerinden Iğdır sorunları, ekonomisi, tarihi, coğrafyası ve saire irdeleyen bir tartışma programı düzenleniyor.

         Listeye baktım. “Bizim oğlan bina okur, döner döner yine okur” hesabı.

         Listedeki kişiler tek tek kendi dallarında bir uzman olabilirler. Unvanları ve kariyerleri de Allah için fiyakalı biçimde var.

         Amma velakin bunlardan birçoğu ne Iğdır’ı ne Iğdır’ın sorunlarını, ne geçmişini bilir ne de geleceği ile ilgilenir.

         Belli ki ahbap çavuş ilişkiler üzerinden yürütülen dar, fraksiyonel ve sözüm ona ülkücü veya milliyetçi veya her ikisi baz alınarak bir DOSTLAR ALIŞVERİŞTE GÖRSÜNLER faaliyeti.

         Bir kere Azerbaycan-Ermenistan savaşında bu dernekler ve yöneticileri sınıfta kalmışlar ve sanalağda sınırlı, kısıtlı ve belli bir okuyucuya yönelik propaganda yaptılar ve fakat somut bir işleri olmadı. O kadarki Azerbaycan bayraklarını dahi para ile sattılar. İki tane büyük bir Azerbaycan bayrağı alıp Iğdır’a meydanlara asamadılar. Ama Azerbaycan’ın her türlü nimetinden okkalı biçimde yararlanıyorlar.

         Dernek filan üyesi olmadığım ve şov peşinde koşmadığım için valinin basın mensupları ile bir araya geldiği toplantıda, konuyu gündeme getirmiş ve kendilerine bu konuyu arz etmiş ve onay ve desteğini almışımdır ama bunu gösteriş ya da şirin gözükmek için yapmamışımdır. Yani birileri ve özellikle dernekçilik oynayanlar gibi maddi, manevi menfaat peşinde değil, atalarıma karşı asgari görevim gereği elimden geleni yapmışımdır.

         Katılımcı arkadaşları tenzih eder ve peşinen özür dilerim. Hepsi dallarında birer bilgi deposu olabilirler ama Allahaşkına hiç Iğdır’a gelmeyen, geldiğinde de iki gün misafir kalıp gidenlerden, sanat dünyasının pırıltılı isimleri Iğdır’ın hangi yarasına parmak basacaklardır.

         Bir başka şey ise oturup kalkıp Kürtler kardeşimizdir, kız alıp vermişiz filan nutukları çekenlerin, Iğdır’ın belli bir kesimini değil, yüzde altmışını oluşturan bir halkı görmezden gelmesi ne kadar samimidir. Iğdır’ın iki milletvekili vardır. İkisi de çağrılmamış ki listede yoklar,

         Bu listede en isabetli isimlerin başında Şamil Ayrım gelir. Ailece Iğdır davasının kurtuluş sembolleridir. Ama AK Partiden ve İYİ Partiden birilerini davet ediyorsan, bağımsızlık, tarafsızlık, objektiflik adına HDP-CHP-MHP-DEVA niye davet edilmemiştir. Yoksa davet edildiler de katılmadılar mı? Açıklanması gerek.

         Devamla 24 kişi bir programa davet edilir mi. Bunlar adlarını unvanlarını söyleseler bir buçuk saat geçer.

         Belli ki program düzenleyicisi yasak savma kabilinden rol almış.

         Yazık ki ne yazık.

         Biz de bir söz var: ÇÖREĞİ VER ÇÖREKÇİYE BİRİNİ DE FAZLADAN VER. Kendiniz çalıp kendiniz oynamayın

The following two tabs change content below.
Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık